Babičko, nauč mě...

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

Požádali jsme babičky z Klubu přátel Dolního Žandova, aby nás naučily zacházet s jehlou a nití. Tvůrčí dílny budou zaměřeny především na zpracování textilu, papíru a recyklovatelného materiálu. Na oplátku my, žáci 8. třídy, povedeme počítačové kurzy pro seniory. Projekt ukončíme společným výletem obou generací na Horní hrad.
Od Nadačního fondu Tesco jsme na realizaci projektu obdrželi 12 958 Kč.
Příspěvek na propagaci projektu od Nadačního fondu Tesco 1 500 Kč.

Základní škola a mateřská škola Dolní Žandov, okres Cheb, příspěvková organizace, Dolní Žandov 37, 350 02 Dolní Žandov

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 100 %
Naše odměna je třídenní cyklistický výlet v okolí Lipna.
Předpokládaná cena odměny je 14 450 Kč
Zbývá ještě vybrat 14 430 Kč
 

Novinky projektu

17/06/2013 Žandovské listy - Loučení s projektem Babičko, nauč mě...

V červnovém vydání Žandovských listů vyšel článek o zakončení našeho projektu.

obrázek k reportáži

17/06/2013 Evaluace projektu Babičko, nauč mě... + dotazník

Projekt Babičko, nauč mě ... byl náročný, ale poučný a zábavný. Přestože ne vždy jsme byli v plném počtu, projekt se nám povedl a jsme na sebe pyšní. Velmi nás překvapily babičky, které po dobu projektu výborně spolupracovaly a podávaly báječné výkony. Projekt nám přinesl spoustu zážitků a poznání (jak babiček, tak nových technik) a sblížil nás. Podle nás má projekt dobré výsledky, babičky umí zacházet s počítači a my s jehlou a kolíkovými stavy. Více nás asi bavily počítačové kurzy, přeci jen se v této oblasti umíme lépe pohybovat. Příprava projektu byla dobrá, i když ne všichni se na ní podíleli. Senzační završení projektu byl výlet na Horní hrad. Úžasný byl pohled na babičky, jak se s velkým zájmem pozorují každou rostlinku v arboretu. Zároveň se nám staraly svými vtipnými poznámkami o zábavu. Na projektu bychom nic neměnili, všechno se nám zdá skvělé. Osmáci, Základní škola a mateřská škola Dolní Žandov, okres Cheb Dotazník: Babičko, nauč mě… Máme to za sebou … : 1.) Jak hodnotíš projekt jako celek 2.) Ohodnoť jednotlivé části projektu (stupnice 1-6; hodnocení jako ve škole: 1 velmi dobré- 6 vůbec mě nezaujalo)  Tvůrčí dílny 1 2 3 4 5 6  Počítačové semináře 1 2 3 4 5 6  Výlet na Horní hrad 1 2 3 4 5 6 3.) Nejzajímavější pro mě bylo………………………., protože 3.) Nejtěžší pro mě bylo………………………., protože 4.) Co bys udělal/a jinak nebo co mohlo být jinak 5.) Proč bys doporučil/a Extra třídu jiným třídám? Pokud chceš ještě něco dodat:

09/06/2013 Tvůrčí dílny pro Sadov

Sadovská základní škola pozvala ve čtvrtek 30.5. několik žandovských dětí z 1.- 5. třídy na tradiční akci „Nocování v družině“. Tento rok byly pro děti připraveny tvůrčí dílny: modelování z marcipánu, pletení z pedigu, malování placek (buttonů), hřebíkovaná, vyrábění mikáda. Týna a Mája za Žandova nabídly tkaní na kolíkových stavech. O tkaní byl velký zájem. Práci na stavu pod vedením holek zvládli i prvňáčci. Nejenže jsme se v průběhu projektu Babičko, nauč mě.., naučili tkát my, ale učíme i ostatní.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/05/2013 Společný poznávací výlet na Horní hrad

Loučení s projektem V pátek 24.5. jsme se při plnění projektu s našimi babičkami setkali naposledy. Vyrazili jsme společně na Horní hrad, který od roku 2000 vlastní pan Pavel Palacký. Až v pátek jsme viděli, jak výběr právě tohoto hradu „sedí“ do našeho projektu. Dal dohromady partu lidí, kteří chtějí přispět k záchraně hradu a pomáhají bez ohledu na finanční odměnu. Vzhledem k tomu, že se mnoho desítek let do hradu neinvestovalo, dnes má každý návštěvník možnost zažít na vlastní kůži „Jak se staví hrad“. Je neuvěřitelné, s jakým nasazením budují majitelé s partou nadšenců hrad a snaží se ho dát do původního stavu. Návštěvu hradu jsme zahájili prohlídkou arboreta, kde si užily zejména babičky. Spoustu rostlin znaly a našemu průvodci kladly záludné otázky. Pak jsme pokračovali programem „Jak se staví hrad“ a prohlédli si vnitřní prostory Horního hradu. Návštěvu jsme ukončili výstupem na hradní věž, a jak je vidět z fotografií, vystoupali jsme všichni . Víme, že máme velmi statečné babičky. Přesto nás odměna pro nejstarší účastnici společného „výstupu“ od našeho průvodce, ředitele arboreta Jakuba Hejtíka, překvapila. Po prohlídce jsme se ještě rychle občerstvili. Klobásy, grilované hradní čeládkou, nám všem chutnaly. A pak už rychle domů. Na odpoledne byla v Žandově naplánovaná další akce „Májové zpívání“ v kostele, kde některá naše děvčata vystupovala. Bylo neuvěřitelné, že si babičky stačily po náročném dopoledni odpočinout a přišly si poslechnout a podpořit školní pěvecké sbory. V kostele zazněly od menších dětí písničky Svěráka - Uhlíře a od starších děvčat muzikálové melodie. Přeji nám všem takových úžasných dnů víc.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

15/01/2013

1. „TVŮRČÍ DÍLNA NAŠICH BABIČEK“ - výrobky z tetilu a papíru

 

25/01/2013

1. kurz „POČÍTAČE PRO ZAČÁTEČNÍKY“ pro seniory z Dolního Žandova vedený žáky 8. třídy

 

28/01/2013

2. kurz „POČÍTAČE PRO ZAČÁTEČNÍKY“

 

31/01/2013

3. kurz „POČÍTAČE PRO ZAČÁTEČNÍKY“

 

04/02/2013

4. kurz „POČÍTAČE PRO ZAČÁTEČNÍKY“ pro seniory Dolního Žandova vedený žáky 8. třídy

 

05/02/2013

2. „TVŮRČÍ DÍLNA NAŠICH BABIČEK“ – z textilu a igelitových tašek

 

19/03/2013

3. „TVŮRČÍ DÍLNA NAŠICH BABIČEK“ - téma Velikonoce: pečení a zdobení perníčků, tvorba velikonočních dekorací

 

26/03/2013

Velikonoční jarmark

 

16/04/2013

4. „TVŮRČÍ DÍLNA NAŠICH BABIČEK“ - zpracování odložených textilií na kolíkovém stavu

 

24/05/2013

společný poznávací výlet žáků 8. třídy a seniorů z Klubu přátel Dolního Žandova s programem Jak se staví hrad.

 

31/05/2013

Evaluace, vytvoření, zadání a vyhodnocení hodnotícího dotazníku

Hotovo!