Partneři

Na financování projektů 5. ročníku programu Extra třída se podílí několik finančních partnerů.

Extra třídy ve třech lokalitách letos nově podpoří americká nadace Bader Philanthropies. Díky ní mohou své projekty realizovat žáci v Chomutově, Kutné Hoře a Žďáru nad Sázavou.

I nadále s EDUinem spolupracuje Nadační fond Tesco, byť v menším rozsahu než v předchozích letech. V rámci 5. ročníku podpoří 10 projektů v těchto městech: Břeclav, České Budějovice, Dvůr Králové nad Labem, Frýdek-Místek, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Jihlava, Ostrava, Plzeň a Praha.

V ostatních lokalitách budeme finanční partnery hledat ve spolupráci se zapojenými školami. Pokud byste rádi finančně podpořili program Extra třída či konkrétní projekt ve vašem okolí, kontaktujte nás prosím na barbora.voborilova(zavinac)eduin.cz.

Nadace Bader Philanthropies pochází z amerického Wisconsinu, kde také realizuje velkou část svých sociálních aktivit. Svojí činností se snaží o snižování nerovností ve společnosti a podporu komunitního života. Za 24 let své existence rozdělila 250 milionů dolarů mezi projekty podporující lokální umění, snažící se o změnu vnímání stárnutí, usnadňující péči o lidi s Alzheimerovou chorobou či poskytující podporu při vstupu na otevřený trh práce těm, kteří to potřebují.

Založení Nadačního fondu Tesco je vyústěním dlouhodobé systematické podpory neziskového sektoru ze strany společnosti Tesco Stores ČR, a. s., a to již od jejího vstupu na český trh v roce 1996. Jako samosprávný právní subjekt funguje nadační fond od roku 2009, kdy od Tesco Stores ČR, a. s. převzal veškeré projekty v oblasti dobročinných aktivit a zároveň začal vyvíjet nové činnosti a způsoby pomoci. Nadační fond Tesco se zaměřuje především na podporu

  • výchovy a vzdělávání,
  • pěstounské péče,
  • životního prostředí, zdraví a zdravého životního stylu,
  • pomoci při živelných katastrofách.