Knihovna je dobrý kamarád

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

V dnešní době informačních technologií velmi upadá zájem o knihy a četbu. Myslíme si, že tímto projektem o ně vzbudíme větší zájem. Bude lepší možnost se vzdělávat a získávat potřebné informace právě z knih a zlepší se návštěvnost knihovny díky útulnějšímu prostředí a širšímu výběru knih.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 16 158 Kč.

Základní škola Kosmonosy, Podzámecká 1, okres Mladá Boleslav, Podzámecká 1, Kosmonosy, 293 06

Novinky projektu

10/07/2013 Slavnostní prohlídka, předání knih

Tak a nadešel den, na který jsme dlouho čekali. Všichni jsme se společně se sl. uč. Pickovou a naší pí. zástupkyní Černou přesunuli do naší kosmonoské knihovny. Nervózně jsme očekávali pana Hurycha. Najednou jsme před sebou měli spoustu otázek. Bude se výsledek našeho projektu líbit? Splnili jsme vše, jak jsme měli? Po asi 15 minutách přišel do knihovny pan starosta, paní místostarostka a pan tajemník. Moc nám vše pochválili a kladně vše zhodnotili. Měli jsme ohromnou radost, protože to bylo určitě upřímné... No, a pan Hurych přijel. Vůbec jsme nevěděli, jak začít, co říkat...Najednou jsme měli trému. Ale po chvilce z nás vše odpadlo, protože pan Hurych byl velmi milý, pohodový a moc hezky jsme si s ním popovídali. Poděkovali jsme sl. knihovnici za spolupráci, předali ji malý dáreček a také jsme ještě zaskočili do firmy MaxonDesign poděkovat p.Ing Zikuškové. Byl to moc hezký pocit, že jsme to zvládli a myslíme si, že se vše vydařilo tak, jak jsme si to naplánovali. Moc děkujeme všem, kteří nás v našem projektu podporovali a pomáhali nám.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

29/05/2013 Interiér

Ještě několik fotografií z interiéru knihovny: nový stůl s židlemi, výtvarné práce našich spolužáků z 1. a 2. stupně - nakreslené a potom zarámované.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/05/2013 Kresba na stěny, pověšení obrázků

Konečně jsme se zase sešly a dokončily závěrečné úpravy knihovny. Přemýšlely jsme, jak nakreslíme obrázky na stěnu. Ne, že bychom to nezvládly, ale přeci jen, jsme to nechtěly pokazit. Tak jsme si vymyslely to,že si obrázky promítneme na stěny pomocí dataprojektoru a pc, obkreslíme a pak už jen vybarvíme. Hezky jsme to vymyslely, ale nebylo to vůbec jednoduché v tak malých prostorách jsme se nemohly moc pohybovat. Pěkně jsme se zapotily:-) No, ale výsledek je snad dobrý... Na stěny jsme pověsily obrázky, které vlastně malovaly děti. My jsme je pouze ofotily a zarámovaly. Taky jsme sestavily stůl, doufejme, že bude držet pohromadě:-)))a do místnosti pro dětské čtenáře jsme daly zelený stoleček a malé barevné taburetky. Snad se to dětem bude líbit...a nejen jim.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

12/05/2013 2. sbírka knih

Po škole jsme se sešly, tentokráte my – holky, na nádvoří naší školy. Připravily jsme lavici a rozmístily cedulky s informací, kde je naše sbírka. Měly jsme štěstí i na počasí, svítilo krásně sluníčko. Přišlo asi 8 rodičů a darovali nám další knížky. Většinu knih nám nosí v době vyučování nebo posílají po dětech do školy, takže se naše sbírka pěkně rozrůstá.

04/05/2013 1. sbírka

V sobotu ráno jsme se sešli v devět hodin před naší školou. Tentokráte pouze kluci. Vstávat se nám moc nechtělo, ale podařilo se nám to. Bylo tam už rušno, před zámkem a za zámkem se chystali stánky a kolotočové atrakce…Probíhala zde také májová pouť. Našli jsme si místo a čekali, jestli přijdou lidé s knihami. Přišlo pár rodičů a velmi mile nás překvapili, kolik knih nám darovali. Moc děkujeme. 2. sbírku budeme mít ve středu 7.5. Vytvořili jsme i letáčky, které informovaly kam a kdy knížky nosit, dali jsme i možnost knihy nosit do školy v týdnu. 2. sbírka bude v úterý 7.5.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

15/04/2013 Malba knihovny

Sešli jsme se před knihovnou v sobotu ráno v 8 hodin. Nejprve jsme obalili police s knihami igelitovou fólií. Párkrát jsme to museli předělávat, protože se nám to přes rohy přetrhlo. Sice jeden z nás málem spadl ze štaflí, ale nakonec vše dobře dopadlo a po necelých dvou hodinách jsme měli dobaleno a mohli jsme jít malovat. Se samotným malováním nám pomohli rodiče, dva taťkové a jedna mamka, a my jim za to moc děkujeme, protože bez nich by nám to trvalo mnohem déle. Nejtěžší a nejpracnější bylo udělat nahoře linky od stropu. Po pár minutách malování jsme už všichni byli od barvy a někteří z nás jsme měli i ve vlasech pár nových stylových melírů od zelené nebo žluté barvy:) Když se domalovalo, sundali jsme igelity a vrhli se na mytí špinavé podlahy od barvy. Myslím, že takhle pěkně umytou podlahu tam už dlouho neměli:). To nejpracnější máme za sebou, hurá.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

12/04/2013 Zajištění materiálu pro úpravu knihovny

Ve středu 10.4. jsem byli nakupovat nějaké malířské potřeby v OC Kvartet, tady u nás v Kosmonosích. Seznámili jsem paní prodavačku s naším projektem a ona nám s radostí pomohla vybrat správné věci, které budeme potřebovat. Za její ochotu jsme poděkovali a při té příležitosti jsme také vylepili náš propagační plakát na prodejnu.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

01/04/2013 Propagační letáček, plakáty

A tady je první pokus o propagační letáček. Také jsme zapracovali na tvorbě našich propagačních plakátů. Musíme říct, že nám velmi pomohly již navržené plakátky a líbí se nám, jak byly pro nás vytvořeny. Neměli jsme s nimi takovou práci a každý si je mohl dozdobit jak chtěl, zapojili se všichni a myslím, že se nám docela povedly.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

01/04/2013 Propagace projektu, zajištění propagace-letáky, plakáty, tisk

Zjistili jsme, že v Kosmonosích je firma MaxonDesign, která se zabývá právě tvorbou webových stránek, tiskem reklamních plakátů, bannerů atd. Tak jsme tam tedy zašli a dohodli se na vytvoření plakátů pro propagaci našeho projektu. Paní, se kterou jsme mluvili, nám udělala možnou nabídku a po další konzultaci s členy naší třídy, jsme si mohli plácnout. Plakáty jsem si vyzvedli a dotvořili, jak jsme chtěli. Moc děkujeme firmě MaxonDesign a Ing. Martině Zikuškové za ochotu, vstřícné a profesionální jednání.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

26/03/2013 Návštěva knihovny

Ve středu 26.3. odpoledne jsme byli navštívit knihovnu. Přivítala nás překvapená paní knihovnice, kterou jsme seznámili s naším projektem. Domluvili jsme se s ní, jaký materiál je potřeba a jaká barva by se jí na vymalování líbila. Ze začátku se jí projekt nelíbil, ale když jsme jí řekli všechny výhody a možnosti, uznala, že je to přeci jen dobrá věc.Poté jsem udělala pár snímků a s paní knihovnicí jsme se rozloučili a domluvili se, že jí ještě pošleme vzorky barev a projekt ještě detailněji přiblížíme. Děkujeme za vstřícnost a ochotu!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/03/2013 Schůzka se starostou města.

27.2. jsme se sešli s panem starostou Vaňkem v půl sedmé ráno na radnici. Přivítal nás velice mile a nabídl nám také občerstvení:-) Svěřil se nám také, že už o předělání či přestěhování knihovny přemýšlel již dříve, tudíž nás bude podporovat a z našeho plánu měl velikou radost. Po hodinové konzultaci jsme mu upřesnili náš projekt, ukázali naše video a řekli mu, co je naším cílem. Pan starosta prohlásil, že nás plně bude podporovat a doufá, že se vše stihne včas. A poznali jsme, že pan starosta je velice milý a sympatický muž. Nabídl nám také možný finanční příspěvek, což by bylo super!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

27/02/2013

Návštěva vedení města - pana starosty, seznámení s projektem, zajistit potřebná povolení

 

26/03/2013

Návštěva knihovny, zjistit stav - vybavenost knihovny, co chybí, co bude potřeba např.pro případné malování, změřit velikost

 

29/03/2013

Propagace projektu, zajištění propagace-letáky, plakáty, tisk

 

10/04/2013

Zajištění materiálu pro úpravu knihovny

 

11/04/2013

Vytvoření pozvánky - plakátů pro uskutečnění sbírky knih, informovat rodiče, firmy, širokou veřejnost

 

13/04/2013

Malba knihovny

 

04/05/2013

Uspořádání 1. sbírky knih

 

07/05/2013

Uspořádání 2. sbírky knih

 

20/05/2013

Dovybavit knihovnu - stolem, židličkami, obrázky

 

29/05/2013

Slavnostní prohlídka, předání knih

 

20/06/2013

Sběr názorů občanů obce ,dětí – anketa

Hotovo!