Velikonoční stezka

Podpořený v 12. výzvě (školní rok 2023/2024)

Pro tento školní rok jsme se na základě uspořádaného výzkumu (dotazníkem) rozhodli uspořádat velikonoční stezku, která bude určena jak pro žáky školy, tak i školky a pro širokou veřejnost naší obce a okolních obcí. Chtěli bychom ji udělat u nás v Podomí na Euro okruhu 28. března 2024. Spousta rodičů bude hledat v době velikonočních prázdnin možnost, jak strávit volný čas s dětmi nebo velikonočními návštěvami a my jim chceme nabídnout možnost se příjemně jít projít v hezkém počasí po Euro okruhu, strávit čas s rodinou a ještě si vyzkoušet řadu věcí.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 15 050 Kč.

Základní škola a mateřská škola Podomí, Podomí 155, Podomí

Novinky projektu

04/04/2024 Realizace Velikonoční stezky

Ve čtvrtek jsme se sešli ve škole ve 12 hodin, takže jsme měli dvě hodiny čas na přípravu. Museli jsme na 1,5 kilometru dlouhou trasu donést 9 laviček a 4 stoly, naštěstí Lukáš dovezl dvoukolák, takže se nám to podařilo rychle. Stezka měla 10 stanovišť + fotokoutek + se k nám přidaly holky ze šestky, co chodí do kroužku chovatelství a prodávaly svoje výrobky, aby si vybraly příspěvek na Chameleona leopardího, kterého si chcou do kroužku koupit. Na startu jsme vydávali startovací kartičky. Na stanovištích si mohly děti vyzkoušet netradiční piškvorky, poznávání rozdílů, míchání barev, králičí dráhu, skákání v pytli, poznávání jarní zeleniny podle chuti a poznávání věcí po hmatu, skládání rozbitých vajíček, házení vajíček do koše velikonočnímu králíkovi, skládání podle návodu, netradiční omalovánky. Stezky se zúčastnilo 74 dětí + jejich doprovod (rodiče a mladší sourozenci), na dobrovolném vstupném nám návštěvníci přispěli 3002,- Kč, což jsme vůbec nečekali. Paní učitelka ještě trvá na tom, že musíme celý projekt uzavřít a hlavně si udělat zpětnou vazbu a napsat závěrečnou zprávu.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

04/04/2024 Poslední den příprav

Dneska je poslední den, kdy jsme ve škole a máme čas nachystat a připravit všechno na Velikonoční stezku. Paní učitelka nám umožnila schovat si každé stanoviště v kabinetu, pomohla nám zkontrolovat, že jsou stanoviště kompletní, udělali jsme se ještě seznam toho, co musíme připravit ve čtvrtek těsně před konáním stezky. Holky mezitím nazdobily perníčky, které nám pomohly upéct naše paní kuchařky. Perníčky máme na konci jako odměnu pro ty, kdo projdou celou Velikonoční stezku. Ukázalo se, že nazdobit 250 kusů perníčků trvá hodně dlouho. Naštěstí jsme měli ve středu na přípravu vyblokované celkem 4 vyučovací hodiny, ze kterých nám zbylo na konci jenom 10 minut, takže jsme opravdu celý čas využili. Hodně nás překvapilo, že toho musíme ještě tolik dochystat, mysleli jsme si, jak už to vlastně všechno máme připravené.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

09/03/2024 Velikonoce se blíží, přípravy se komplikují

Do Velikonoc jsou už jenom tři týdny a začínáme bojovat s časem. Doufáme, že všechno stihneme připravit tak, jak jsme si plánovali. Minulý týden Justýna a Kristýna strávily dvě hodiny kreslením metr vysokého zajíce a našemu spolužákovi se podařilo tento týden při lepení na kartonovou podložku zajíce natrhnout. Budeme tak buď muset zajdu opravit nebo nakreslit nového. Jinak se nám věci daří docela podle plánu. Příští týden plánujeme ozdobit perníčky, které máme jako odměnu na závěr pro děti, které se zúčastní naší Velikonoční stezky. O pomoc s upečením perníčků jsme poprosili naše paní kuchařky ve školní kuchyni, protože jsme jich chtěli upéct aspoň 150 kusů a na to naše cvičná kuchyňka nestačila. Snad je stihneme všechny ručně nazdobit. Čeká nás ještě opravdu hodně práce. Nevěděli jsme, že připravit akci pro veřejnost je tak těžké.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/02/2024 Zveřejnění informací

Dneska jsme po cestě do obchodu v Podomí zjistili, že plakáty na naši akci jsou už skutečně vyvěšeny. Také jsme prošli weby okolních obcí a i tam už informace jsou. Máme z toho velkou radost a doufáme, že nám vyjde na akci krásné počasí.

obrázek k reportáži

22/02/2024 Pracujeme na přípravách

Hned jsme se pustili do příprav na vytvoření stanovišť, kterých plánujeme celkem deset. Ještě jsme si vymysleli, že připravíme i samoobslužný fotokoutek, pro který naše spolužačky kreslí rekvizity. Kluci zase pracují na hledání rozdílů a materiály k tomu si tvoří v Canvě, se kterou nás paní učitelka naučila pracovat.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/02/2024 Plakát je venku

Po jarních prázdninách byl náš projekt schválen k realizaci, tak jsme se hned dali do práce. Jako první jsme se vrhli na vytvoření plakátu na akci a domluvili jsme se, kdo z nás plakáty roznese do mateřských školek a na obecní vývěsku v naší obci Podomí a okolních obcích Senetářov, Ruprechtov, Krásensko a Kotvrdovice.

obrázek k reportáži

21/12/2023 Vánoce a vajíčka

I když se blíží Vánoce, my se připravujeme na velikonoční stezku. Už jsme poprosili pana ředitele o podpis našeho projektu a dnes se nám ho už podařilo i odeslat. Teď budeme čekat, jak dopadne schvalování v lednu 2024.

obrázek k reportáži

Plán projektu

01/01/2024

Podání projektu

 

01/02/2024

Schválení projektu

 

05/02/2024

Příprava

 

14/02/2024

Domlouvání a nákupy

 

19/02/2024

Plakáty a rozhlasy

 

28/03/2024

Realizace

 

08/04/2024

Uzavření projektu

Hotovo!