Srdce naší školy

Podaný v 11. výzvě (školní rok 2022/2023)

Srdce naší školy Rádi bychom měli ve škole větší pohodlí a možnost odpočinku v klidové zóně i pro žáky v přízemí. Ještě před epidemií Covid-19 byla v přízemí klidová zóna skládající se z několika lavic. Během opatření proti šíření nemoci se ale klidová zóna zrušila a lavičky byly uskladněny na půdě školy. Bohužel během téměř tří let nevyužití lavičky zchátraly natolik, že je již použít nelze. Od té doby náš vestibul, který je centrem a vlastně i srdcem celé školy, zeje prázdnotou a rozhodně nepůsobí reprezentativně. Také je to místo, kterým denně prochází všichni žáci školy a také všichni rodiče, kteří do školy přijdou.
Ucházíme se o 21 300 Kč.

Základní škola a mateřská škola Podomí, Podomí 155, Podomí

Novinky projektu

27/02/2023 Postupujeme dopředu

Už jsme začali skládat nábytek a paraván, který jsme stavěli velmi dlouho. Taky už jsme pomalu začali vyzdobovat a zútulňovat zónu. Kluci začali stavět stupňovité schody k posezení. Z knihovny jsme přinesli pár knížek na čtení, a z klubovny u 9. třídy jsme vzali pár kytek na okrasu. Máme dostavený paraván a koupené hry. Na odkládaní věcí zde máme vysunovací stolek a k tomu máme na posezení sedací vaky.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/02/2023 Plán stupňovitých lavic

Plán na sestavení stupňovitých lavic z palet nám dal docela zabrat, museli jsme si k nákresu plánků přizvat pana školníka a pana učitele Němce, který nás učí práci s materiálem, sami bychom ten návrh nejspíš nezvládli zpracovat. Taky jsme si nechali poradit, co koupit jako spojovací materiál, aby byly lavice dostatečně pevné a bezpečné.

obrázek k reportáži

16/02/2023 Dáváme věcem druhou šanci

Nechali jsme se inspirovat z minulé Extra třídy, která se u nás na škole odehrála vloni a také se snažíme dát věcem druhou šanci na "život". Podařilo se nám získat tři sedací pytle za zlomek nákupní ceny - ujali jsme se jich po zrušení čajovny, ve které původně byly. Také se nám podařilo sehnat koberec na pokrytí stupňovitých lavic za poloviční cenu, protože jsme využili akce na odkup zbytkových rolí koberců.

obrázek k reportáži

16/02/2023 Už se nám to začíná kupit

V pátek 10. 2. 2023 jsme se konečně dostali k tomu, že jsme objednali věci, které jsme do klidové zóny vybírali celý týden. Všechno jsme mnohokrát měřili a rozmýšleli, aby nám vybraný nábytek pasoval na místo, kam ho chceme dát. V tomto týdnu už se nám vybrané věci začínají hromadit ve škole, zatím jsme všechno schovali do kabinetu a v pátek 16. 2. 2023 počítáme se smontováním a instalací stolků a police.

obrázek k reportáži

08/02/2023 Schválení projektu

Čekali jsme asi dva měsíce na schválení projektu Srdce naší školy a ono to vyšlo!!! Minulý týden jsme dostali zprávu, že můžeme začít s prací na novém relaxačním místě v přízemí naší školy. Moc se těšíme na realizaci. Zatím jsme si během čekání připravili návrh stupňovité lavice, který je vidět na fotce.

obrázek k reportáži

Plán projektu

30/11/2022

odevzdání projektové žádosti a čekání na schválení projektu

 

31/12/2022

schválení žádosti

 

11/01/2023

plán na sestavení poschoďové lavice, sehnání palet na lavici a koberce

 

31/01/2023

shánění, objednávání materiálu na tvorbu nábytku, nákup spojovacího materiálu

 

10/02/2023

každý žák vykreslí svoje srdce a zalaminujeme ho = bude sloužit jako výzdoba skleněné stěny kolem klidové zóny = každý žák školy se bude podílet na výzdobě klidové zóny.

 

28/02/2023

sestavení palet, instalace nábytku

 

31/03/2023

slavnostní otevření pro žáky z přízemí, poučení o pravidlech používání zóny

 

12/04/2023

propagace hotové klidové zóny v časopise, na webu školy

Hotovo!