9.C POMÁHÁ DRUHÝM

Podpořený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Jsme bezva parta deváťáků z Jihlavy a vzali jsme si do hlavy, že budeme pomáhat druhým.To je to, co naši třídu spojuje. POMÁHAT A DĚLAT RADOST DRUHÝM. Do projektu extra třída jsme se zapojili s nadějí,že pomůžeme lidem ve svém okolí. Staneme se Ježíškem pro děti v nemocnici, dětem v Dětském centru zahrajeme pohádku. S klienty Stacionáře budeme sportovat a vyrábět.Těžký úkol na nás čeká s vybudováním laviček před školou, ale věříme, že i s tím si poradíme. Snad tímto splníme svůj cíl PŘINÉST OSTATNÍM ALESPOŇ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Pomůžete nám? DĚKUJEME. Třída 9.C
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

ZŠ Jihlava,E.Rošického 2,příspěvková organizace, E. Rošického 2, Jihlava

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 30 %
Naše odměna je Školní výlet
Předpokládaná cena odměny je 5 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 5 000 Kč
 

Novinky projektu

22/03/2017 Výběr aktivit pro děti v Dětském centru

20.února se naše třída sešla, aby se domluvila na aktivitách pro děti v Dětském centru a klienty Stacionáře.Velice rychle jsme se shodli. Pro děti to bude pohádka O Sněhurce a jednoduché sportovní soutěže (hod na cíl, překážková dráha, rybičky ....) a výtvarné dílničky (malování obrázků, skládání věže z kostek.....). S klienty Stacionáře budeme vyrábět jarní a velikonoční dekorace. Na naší schůzce jsme se dohodli, že děvčata se půjdou na podrobnosti oslavy domluvit s paní ředitelkou Dětského centra. Naše paní učitelka domluvila schůzku a Terka, Káťa, Tina a Terka jako zástupkyně naší třídy si vše sepsaly a připravily na svoje první velké jednání. Paní ředitelka je velice mile přijala. Děvčata představila svoje nápady a společně domluvili termín - 25.5.2017. S navrženými aktivitami paní ředitelka souhlasila,ocenila to, že budeme pro děti mít medaile z perníku. Protože děti v centru jsou většinou do 5 let věku, tak nám jako odměny za jednotlivé soutěže místo sladkostí poradila balónky a různé obrázky. Nejen paní ředitelka, ale i ostatní paní vychovatelky nás v našem nápadu podpořily. Pokud bude na Den dětí příjemné počasí, určitě vezmeme děti na hřiště. Z Dětského centra jsme odcházeli s pocitem, že děláme dobrou věc a doufáme, že vše bude perfektní.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/03/2017 Výroba kulis

Naše třída je plná uměleckých duší, a tak pro nás nebyl vůbec žádný problém s vytvářením kulis k divadlu o Sněhurce pro malé děti z Dětského centra, které je blízko naší meruňkové školy. Bohužel jsme my, dívky z 9.C, musely nenápadně odstrčit chlapce od malování, protože jinak bychom místo stromů, chaloupky a dalších věcí měly úplně něco jiného, než jsme chtěly. Naštěstí to kluci přijali statečně :) Zajisté je bude brzy čekat čistě mužská práce! Nakonec jsme ale i tak vyrobily nádherné kulisy, jež hýřily všemi možnými barvami - od všemožných odstínů zelené či modré, po temné tóny královnina hradu. Kdo by si pomyslel, že bude tak těžké z kartonů udělat několik stromů do lesa, kam krásnou Sněhurku odvedl myslivec, chaloupku hodných trpaslíků nebo hrad zlé královny? Další problém nastal s mícháním barev, jelikož se nám nikdy nepodařilo namíchat úplně tu stejnou a temperové barvy, které jsme používaly, hrozně brzy zmizely. Ale i přes všechna úskalí jsme se dopracovaly k uspokojivému výsledku a kulisy jsou v celé své kráse připravené a hotové. Takže už stačí jen zkoušet, a potom hurá za dětmi.

07/03/2017 Scénář divadelního představení

Na základě našeho rozhodnutí zahrát dětem v kojeneckém centru pohádku, jsme si potřebovali opatřit scénář. Po domluvě bylo jasné, že chceme společně ztvárnit Sněhurku. Začalo tedy hledání inspirace. Všichni jistě známe Sněhurku a sedm trpaslíků z kreslených pohádek, ale chtělo to něco přímo pro nás na tělo. Naskytla se možnost koupit už hotový scénář na internetu, ale my jsme si vypůjčili scénář na loutkové divadlo od Vlastimila Peška, který se nám líbil více. Stačilo pár úprav, trochu pozměnit text a nasadit role na spolužáky. Této role se ujala Tereza Kirchnerová. Ta se společně s Tinou Pangrácovou, Kačkou Vaculovou a Kačkou Palánovou bude starat o celý průběh hry.

07/02/2017 Pečení perníčků

Balení dárečků a pečení perníčků. To jsou činnosti, bez kterých si vánoce neumíme představit. A péct perníčky v naší třídě, to je opravdu nezapomenutelný zážitek. Ne všichni jsme zdatní kuchaři, ale upéct perníčky dětem do nemocnice byla pro nás silná motivace. Podařilo se. Několik plechů krásných vánočních tvarů čekalo na zdobení. A právě to je opravdu naši slabou stránkou. Barča, Pája, Kačka a Terka nás zachránily od katastrofy.My ostatní jsme jim tuto zodpovědnou činnost rádi přenechali. Tedy až na Radima. Jeho zdobící výtvory téměř překonaly výtvory děvčat. Abychom této šikovné pětici pomohli, každý z nás si zkusil alespoň jeden perníček nazdobit. A i když nebyly všechny úplně dokonalé, dětem v nemocnici udělaly velkou radost.

24/01/2017 Balení hraček, nácvik koled

Pro děti v nemocnici jsme vybrali "opravdu pořádnou hromadu hraček." Ty jsme roztřídili, děvčata nakoupila vánoční papíry a nyní jsme se mohli pustit do dalšího kroku. Tím bylo balení všech hraček, knih a jiných dárků. To jsme si opravdu užívali.Pouštěli jsme si koledy a balili a balili ..... Na závěr jsme si nacvičili koledy pro děti v nemocnici. Kačka zahrála na flétnu, ostatní zpívali. Krásná vánoční nálada.

24/01/2017 Propagace akce "Daruj hračku"

Propagaci naší první akce "Daruj hračku" měl na starosti Barča. Vytvořila plakát, který jsme vyvěsili ve škole a okolí (pošta, obchody, plavecký bazén). Hned druhý den jsme byli mile překvapeni reakcí jedné paní. Ta nám donesla krásné dárky pro děti v nemocnici a navíc se o možnosti nosit nám hračky zmínila na youtube.

obrázek k reportáži

09/01/2017 Třídění hraček

Na naši prosbu nosit hračky pro děti v nemocnici zareagovalo opravdu hodně těch, kteří stejně jako my, rádi pomáhají. Každý den nám přibývaly další a další hračky, hry a knihy. Barča s Pájou koupily nádherné balící papíry a suroviny na pečení perníčků. Pro děti kojeneckého oddělení paní učitelka koupila různé pomůcky do vany. Všechny hračky jsme si rozdělili- děvčata, chlapci, mladší , starší. Pro každou věkovou kategorii dětí v nemocnici jsme nachystali pěknou hromádku a těšili se na další krok - balení.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

09/01/2017 Program Extra třídy

V listopadu jsme si vybrali aktivity, se kterými jsme se přihlásili do Extra třídy. S těmito aktivitami jsme seznámili pana ředitele. Diskutovali jsme s ním také o možnosti umístit před naši školu lavičky. Jsme rádi, že jsme získali jeho podporu.

09/01/2017 Ceny laviček

V červnu jsme se dozvěděli o možnosti přihlásit se do Extra třídy. Když nám o tomto projektu paní učitelka říkala, několik z nás přišlo na nápad umístit před školu lavičky. A tohoto plánu jsme se nevzdali. Zařadili jsme tedy lavičky mezi naše aktivity a na internetu zjišťovali jejich ceny. Do akce zjištění cen se zapojili hlavně chlapci pod vedením Davida. Máme uloženo několik odkazů, ze kterých budeme vybírat tu NEJ lavičku.

obrázek k reportáži

27/12/2016 Stali jsme se Ježíškem!

Zdravíme všechny fanoušky našeho projektu! Dnes jsme dokončili první část našeho projektu a donesli dárky dětem do nemocnice. Ovšem této radosti předcházelo hned několik povinností. Třeba koupit balicí papíry či rozvěsit plakáty! Pak už to šlo rychle. Díky našemu okolí a hlavně ostatním žákům naší školy se vybralo neskutečné množství hraček. Děkujeme! Dostali jsme hry jako například mikádo či prší, puzzle, plyšáky i lego :) Všechno jsme balili do veselých balicích papírů a zdobili stužkami tak, jak by to určitě udělal i Ježíšek! Bohužel jsme se nedostali do nemocničních pokojů kvůli riziku nákazy chřipky, ale i tak doufáme, že dětem dárečky udělaly radost :) Ještě bychom rádi touto cestou popřáli všem našim podporovatelům i náhodným návštěvníkům kouzelné Vánoce a alespoň tak krásného Ježíška, jakého jsme se snažili vytvořit pro děti v nemocnici :) 9.C

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

25/11/2016

Domluvíme se s vedením školy na průběhu projektu.

 

28/11/2016

Prozkoumat na internetu ceny laviček.

 

01/12/2016

Propagace akce "Daruj hračku pro děti v nemocnici".

 

12/12/2016

Třídění hraček pro děti v nemocnici, nákup hraček pro nejmenší,nákup balícího papíru + surovin na perníčky.

 

15/12/2016

Balení hraček, nácvik koled.

 

21/12/2016

Pečení perníčků.

 

22/12/2016

Návštěva "Ježíšků" v nemocnici.

 

11/01/2017

Schůzka se zastupiteli obce.

 

31/01/2017

Scénář divadelního představení.

 

10/02/2017

Výběr aktivit pro děti v Dětském centru + klienty Stacionáře.

 

22/02/2017

Výběr sportovních aktivit + společenských her pro klienty Stacionáře.

 

24/02/2017

Kulisy na divadlo

 

08/03/2017

Objednání laviček + barev na lavičky.

 

16/03/2017

Kostýmy na divadelní představení.

 

29/03/2017

Propagace dne s klienty Stacionáře.

 

05/04/2017

Nákup materiálu na výtvarné dílny s klienty Stacionáře + medaile z perníku.

 

12/04/2017

Příprava výtvarných dílen pro klienty Stacionáře.

 

13/04/2017

Příprava sportovních aktivit pro klienty Stacionáře.

 

19/04/2017

Nákup + příprava svačinek pro klienty Stacionáře + medaile z perníku.

 

19/04/2017

Nácvik divadelního představení.

 

20/04/2017

Sportovní + výtvarné dopoledne s klienty Stacionáře, výroba pamětních listů.

 

03/05/2017

Propagace "Dětského dne" pro děti v Dětském centru.

 

11/05/2017

Nácvik divadelního představení.

 

19/05/2017

Barvení laviček.Propagace "laviček".

 

24/05/2017

Příprava aktivit pro děti v Dětském centru. Nákup materiálu na medaile z perníku.

 

31/05/2017

Příprava svačinek + medaile z perníku.

 

01/06/2017

Den v Dětském centru - premiéra pohádky, aktivity pro děti.

 

08/06/2017

Příprava místa na lavičky.

 

15/06/2017

Příprava programu na slavnostní umístění laviček.

 

21/06/2017

Příprava slavnostního umístění laviček.

 

21/06/2017

Nákup + příprava občerstvení.

 

23/06/2017

Slavnostní umístění a předání laviček nejen našim spolužákům, ale všem, kdo ocení možnost odpočinku.

 

26/06/2017

Zhodnocení všech aktivit projektu.

Hotovo!