9.C POMÁHÁ DRUHÝM

Dokončený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Jsme bezva parta deváťáků z Jihlavy a vzali jsme si do hlavy, že budeme pomáhat druhým.To je to, co naši třídu spojuje. POMÁHAT A DĚLAT RADOST DRUHÝM. Do projektu extra třída jsme se zapojili s nadějí,že pomůžeme lidem ve svém okolí. Staneme se Ježíškem pro děti v nemocnici, dětem v Dětském centru zahrajeme pohádku. S klienty Stacionáře budeme sportovat a vyrábět.Těžký úkol na nás čeká s vybudováním laviček před školou, ale věříme, že i s tím si poradíme. Snad tímto splníme svůj cíl PŘINÉST OSTATNÍM ALESPOŇ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Pomůžete nám? DĚKUJEME. Třída 9.C
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

ZŠ Jihlava,E.Rošického 2,příspěvková organizace, E. Rošického 2, Jihlava

Novinky projektu

26/06/2017 Zhodnocení všech aktivit projektu

A máme hotovo, projekt je u konce. A nám už zbývá pouze hodnotit a radovat se z toho, co jsme dokázali. A nebylo toho málo. Od prosince jsme neustále chystali jednotlivé části našeho projektu. Společnými silami jsme udělali několikrát radost. Nejdříve dětem v nemocnici. Bylo úžasné být Ježíškem a vidět jejich rozzářená očka. Klienti Stacionáře s námi sportovali a vyráběli. I na nich bylo vidět, že jsme jim udělali velkou radost. Děkovné emaily od zaměstnanců Stacionáře nás utvrdily v tom, že děláme správnou věc. Největším oříškem pro nás bylo náročné nacvičení a sehrání divadla malým dětem z Dětského centra. Pohádka O Sněhurce a čtyřech trpaslících sklidila obrovský úspěch, takže jsme ji později zahráli i v několika mateřských školkách. A lavičky? Ty jsme sice nemuseli vyrábět, ale připravit vše na slavnostní den nám zabralo spoustu času. Ale stálo to za to. Když jsme zjišťovali názory okolí na náš projekt, setkali jsem se s velice milými a pozitivními ohlasy. "Je úžasné, že tu konečně jsou. Lavičky tu opravdu chyběly." To nás opět utvrdilo v tom, že jsme udělali potřebnou věc. Jsme rádi, že jsme se do projektu Extra třída zapojili. Všechny naše aktivity přinesli spoustu radosti. Myslíme, že jsem živoucím příkladem toho, že pomáhat (tak jako pomáhala právě teď 9.C) vážně není na škodu :)

26/06/2017 Slavnostní umístění a předání laviček

21.červen 2017. Krásný sluníčkový den. A na nás čeká krásný úkol. Předat škole lavičky. Od časného rána jsme ladili poslední přípravy. Děvčata v kuchyni dokončovala dobrůtky, moderátoři zápasili s trémou, chlapci chystali stolky na občerstvení a tombolu, před školu donesli lavičky. Ty byly zabalené a ukryté před očima zvědavců tak, aby je nikdo neviděl dříve než na slavnostním odhalení. A najednou bylo 9 hodin. Uvítání, seznámení s programem Extra třídy, taneční a pěvecké vystoupení, rozhovory s koordinátorkou projektu a panem ředitelem naší školy, kvízy a soutěže. Vše probíhalo podle plánu. Lavičky byly odkryté a pokřtěné vychlazeným dětským šampusem. Byly neustále obsazené, každý chtěl vyzkoušet tu pohodu nesedět před školou na obrubníku, ale na pěkné lavičce. Ani po ukončení oficiální části nezůstal prostor před školou prázdný. Jednotlivé třídy se zde střídaly a užívaly si pěkný den. Velký ohlas mělo karaoke, z děvčat se staly slavné zpěvačky a písničky nebraly konce. Závěr celého projektu 9.C POMÁHÁ DRUHÝM se opravdu vydařil.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

23/06/2017 Příprava slavnostního umístění laviček

Den "D" se přiblížil. Oproti původnímu termínu jsme předání laviček o dva dny posunuli - na 21.června. Nachystali jsme malou slavnost a pozvali vedení naší školy, zástupce města, ředitele Vysočina Education, koordinátorku projektu Extra třída a naše spolužáky. Pro ně jsme připravili malé občerstvení a kulturní program - taneční a pěvecké vystoupení a různé soutěže. Celá třída měla trému, aby akce dobře dopadla. Největší díl zodpovědnosti připadl na naše moderátory - Káťu a Radima. A stalo se to, co před premiérou divadla . Radim onemocněl. Den před naším DNEM. Nahradit skvělého Radima nebylo vůbec jednoduché. A kdo ho nahradil? Právě ten, kdo nemohl hrát pohádku. Princ Marek. A PŘEDÁNÍ LAVIČEK bylo zachráněno.

23/06/2017 Nákup a příprava občerstvení

Dlouho očekávaný den se přiblížil. V pondělí nám dovezli lavičky a my jsme se vydali nakoupit materiál na drobné pohoštění pro naše spolužáky a pozvané hosty. Nakoupili jsme na jednohubky, bublaninu, pizza šneky a ovocný nápoj. A potom se naše děvčata zavřela do kuchyňky a vykouzlila úžasné dobroty.

23/06/2017 Schůzka se zastupiteli obce

Prvním nápadem, když jsme se dozvěděli o projektu Extra třída, bylo pořízení laviček před školu. Zřizovatelem naší školy je město Jihlava. Bylo nám tedy jasné, že o lavičkách budeme jednat se zástupci města. Vedoucí stavebního odboru pro školství nám sdělila, že pokud budou lavičky volně umístěné, nepotřebujeme žádné speciální povolení. To nás potěšilo, protože od rodičů víme, že vyřizování různých povolení je většinou velice dlouhá záležitost.

23/06/2017 Příprava místa na lavičky

Dlouho jsme přemýšleli kam vlastně lavičky umístíme. Nakonec po dlouhých, ale příjemných dohadech jsme našli skvělé místo. Společně jde všechno lépe.

09/06/2017 Barvení a propagace laviček

Dobrý den. Chtěli jsme seznámit naše okolí s projektem Lavičky, který naše třída vytváří. Proto jsme se domluvili, že každý z nás vytvoří na počítači plakát, který tuto akci propaguje. Tento úkol všichni splnili, takže jsme se pustili do výběru toho nejlepšího. Nakonec jsme vybrali plakát, který vytvořila naše spolužačka Pavlína Smazalová. Tento byl nakreslený ručně a byl velmi krásně vypracovaný. Plakát jsme vytiskli a následovně jeho kopie rozvěsili po okolí, aby si ho lidé všimli a přišli náš projekt podpořit.

obrázek k reportáži

08/06/2017 Propagace"Dětského dne"pro děti v Dětském centru.

Pro děti v dětském centru jsem připravili program, různé hry, divadlo, z kterého měly děti velikou radost, takže tento den byl pro extra třídu velice úspěšný.

obrázek k reportáži

08/06/2017 Příprava programu na slavnostní umístění laviček

Se svými přáteli jsme se domluvili, že bychom tento den chtěli udělat velmi zajímavý proto jsme si připravili hudební a taneční vystoupení 1. stupně, odhalení laviček, tombolu a samozřejmě nějaké to občerstvení.

08/06/2017 Příprava aktivit pro děti v Dětském centru

Dlouhou dobu nám trvalo přijít na to, co budeme moci hrát s opravdu malými dětmi. Těžké pro nás bylo si ujasnit, co vlastně zvládají. Měli jsme jasno v tom, že chceme zařadit nějaké soutěže. Vybrali jsme asi ty nejjednodušší, například házení míčků do beden nebo stavění té nejvyšší věže z kostek. Budeme s nimi chodit přes lano, hrát si s balonky a zpívat písničky. Třeba naše trpasličí písnička se jim určitě bude líbit!

25/05/2017 Objednání laviček+barev na lavičky

Se svými spolužáky jsme se setkali, vyměřili míry a podle toho jsme poté na internetu vyhledávali různé varianty laviček a nakonec jsme vybrali ty, co se nám líbily nejvíce.

25/05/2017 Nácvik divadelního představení

Dne 11.5. probíhala předposlední zkouška. Den D se příliš rychle blížil, takže jsme byli poměrně nervózní. Pro nás všechny to byla stresová situace, ale odehrát jsme to museli. Takže jsme tvrdě cvičili celý den a konečně si vyzkoušeli hrát i v kostýmech.

25/05/2017 Příprava svačinek + medaile z perníku.

V rámci hraní divadla v Dětském centru jsme napekli dětem perníčky. Perníčky jsme den předem nazdobili. Krásně nazdobené perníčky jsme dětem rozdali, ty se do nich hned zakously a z jejich úsměvů jsme poznali, že jim chutnaly.

25/05/2017 Nácvik divadelního představení

Jelikož se hran divadla nebezpečně blížilo, dohodli jsme se, že se každou středu budeme scházet a nacvičovat pohádku, jako správní herci. Poprvé to bylo těžké, ale s každou nacházející zkouškou jsme se čím dál více zlepšovali.

25/05/2017 Den v dětském centru

Nebudu skrývat, jakou trému jsme všichni měli. Vážně. Pro všechny z nás to byla nejen premiéra pohádky O Sněhurce a čtyřech trpaslících, ale i naše úplně první hraní před cizími diváky. A navzdory všemu to dopadlo dobře. I když nám na poslední chvíli onemocněl princ a my museli hledat náhradníka, se to dětem i vychovatelkám v dětském centru líbilo a my si to užili. Divadlo ovšem nebylo to jediné, co jsme pro děti měli připravené! S malými dětmi jsme hráli nejrůznější hry a myslím, že všechny nás ti malí tvorečci okouzlili. Je úžasné, jakou radost oni dokážou mít z obyčejného perníčku nebo z toho, že jim věnujeme pozornost. A tak se i třetí akce tohoto projektu uskutečnila na výbornou. Prostě a jednoduše - bylo to skvělé :)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

23/04/2017 Kostýmy na divadelní představení

S velkým elánem jsme začali nacvičovat pohádku O Sněhurce. Nacvičujeme každou středu odpoledne, kdy se po vyučování scházíme v naší třídě.Také neustále řešíme kostýmy. Máme zamluvený kostým na Sněhurku a prince,ostatní pilně vytváříme. Hotové máme kostýmy na trpaslíky. A jak se nám povedly? To můžete posoudit sami. A my jdeme pokračovat ve vytváření dalších.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/04/2017 Nákup + příprava svačinek pro klienty Stacionáře

Nákupem materiálu na velikonoční tvoření naše nakupování neskončilo. Zbývalo ještě nakoupit materiál na perníčky, řezy margot a jahodovou bublaninu. Takže jsme si donesli mouku,vajíčka,prášek do pečiva,jahody,čokoládu a další suroviny a dali se do pečení.Vůně se linula po celé škole. A že se nám to povedlo nejen na pohled, o tom svědčí prázdné plechy a chvála všech,kdo naše výtvory ochutnali.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/04/2017 Příprava výtvarných dílen pro klienty Stacionáře

Termín výtvarných dílen pro klienty Stacionáře byl určen na 5.dubna, tedy kousek od velikonočních svátků. Proto jsme se rozhodli, že dílny zaměříme na Velikonoce. Po nákupu materiálu nás ale čekala práce s nachystáním třídy a jednotlivých stanovišť. Chlapce jsme vyzbrojili nůžkami a poslali na vhodné proutky. Ve třídě jsme udělali tři stanoviště - výroba věnečků, zdobení perníkových vajíček a zdobení kraslic. Perníková vajíčka jsme předem upekli, na kraslice jsme vyfoukli vajíčka. Vystříhali jsme z ubrousků kytičky a jiné motivy tak, aby se daly použít na zdobení kraslic ubrouskovou technikou. Na stoly jsme připravily vše potřebné na zdobení věnečků - vajíčka, nastříhané proutky, kytičky. Na závěr jsme ušlehali sníh na zdobení perníčků. A pak... Pak už jsme netrpělivě očekávali příchod těch, se kterými budeme vyrábět.

05/04/2017 Příprava sportovních aktivit pro klienty Stacionáře

Sportovní dopoledne s klienty Stacionáře bude probíhat v tělocvičně,kterou jsme společně s žáky 8.B a panem učitelem Hánou připravili. Seznámili jsme se s pravidly hry kin-ball tak, abychom hru mohli učit ostatní. Nachystali jsme i lavičky pro naše fanoušky a těšili se na prima sportovní zápolení.

05/04/2017 Sportovní a výtvarné dopoledne se Stacionářem

Protože lidé ze stacionáře to ne vždy mají lehké, tak jsme se rozhodli jim zpříjemnit alespoň jeden den. Dopoledne si naši kluci pod vedením mladší sportovní třídy zahráli s klienty stacionáře hru KIN-BALL, kterou si i přes náročná pravidla náramně užili. Jako milou odměnu jsme pro ně měli přichystané medaile z perníku. Další 2 hodiny jsme si je vzali na starosti my - holky - a společně jsme vyráběli velikonoční věnečky, zdobili perníková vajíčka a nakonec jsme ubrouskovou technikou zkrášlili i ta pravá. Aby jim u nás opravdu nic nechybělo, tak jsme ráno upekli dvě vynikající buchty - Margot řezy a bublaninu s jahodami. Celý den se opravdu moc povedl a my se těšíme na další akci!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

30/03/2017 Nákup materiálů a medaile z perníku

Protože jsme se pro klienty Stacionáře rozhodli uspořádat i výtvarné dílničky kvůli zpestření dne, tak jsme se museli vydat na velký nákup! Svojí návštěvou jsme potěšili blízký obchod pro kutily a zpět si v igelitových sáčcích odnášeli barevná vajíčka, lýka a umělou trávu, věnečky, dřevěné kytičky a mnoho dalších krásných věciček. Dalším milým úkolem bylo upečených voňavých a úžasných perníkových medailí pro vítěze :)

obrázek k reportáži

30/03/2017 Výběr sportovních aktivit + společenských her pro klienty Stacionáře

Sportovní den pro stacionář Jihlava S panem učitelem Hánou, jsme se dohodli, že sportovní dopoledne strávíme hraním Kin- Ballu. Co to vlastně kin-ball je? Kin-ball je míčová hra a cílem hry je, aby jej soupeřící tým nechytil a míč se dotkl země. Co je potřeba, abychom mohli hrát? Potřebujeme alespoň 12 hráčů, 3 týmy. Hrací prostor 20*20 metrů. Kin-ball míč s průměrem 122cm a rozlišovací dresy. Pokud nám vyjde čas, zahrajeme si s lidmi člověče nezlob se.

obrázek k reportáži

30/03/2017 Propagace dne s klienty Stacionáře

Většina našich dívek (samozřejmě zde najdeme i hodně výjimek, ale autorky článku se se sportem moc nekamarádí) si se sportovní akcí, jež proběhne 5. dubna 2017 s klienty Stacionáře, nebyla moc jistá, a tak jsme svěřily tuto událost do rukou našich chlapců a obyvatelstvu o rok mladší sportovní třídy, která nám s přípravou velmi pomohla. Propagace se ujal jeden náš šikovný spolužák Radim, jemuž se tento úkol moc povedl, co myslíte?

obrázek k reportáži

22/03/2017 Výběr aktivit pro děti v Dětském centru

20.února se naše třída sešla, aby se domluvila na aktivitách pro děti v Dětském centru a klienty Stacionáře.Velice rychle jsme se shodli. Pro děti to bude pohádka O Sněhurce a jednoduché sportovní soutěže (hod na cíl, překážková dráha, rybičky ....) a výtvarné dílničky (malování obrázků, skládání věže z kostek.....). S klienty Stacionáře budeme vyrábět jarní a velikonoční dekorace. Na naší schůzce jsme se dohodli, že děvčata se půjdou na podrobnosti oslavy domluvit s paní ředitelkou Dětského centra. Naše paní učitelka domluvila schůzku a Terka, Káťa, Tina a Terka jako zástupkyně naší třídy si vše sepsaly a připravily na svoje první velké jednání. Paní ředitelka je velice mile přijala. Děvčata představila svoje nápady a společně domluvili termín - 25.5.2017. S navrženými aktivitami paní ředitelka souhlasila,ocenila to, že budeme pro děti mít medaile z perníku. Protože děti v centru jsou většinou do 5 let věku, tak nám jako odměny za jednotlivé soutěže místo sladkostí poradila balónky a různé obrázky. Nejen paní ředitelka, ale i ostatní paní vychovatelky nás v našem nápadu podpořily. Pokud bude na Den dětí příjemné počasí, určitě vezmeme děti na hřiště. Z Dětského centra jsme odcházeli s pocitem, že děláme dobrou věc a doufáme, že vše bude perfektní.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/03/2017 Výroba kulis

Naše třída je plná uměleckých duší, a tak pro nás nebyl vůbec žádný problém s vytvářením kulis k divadlu o Sněhurce pro malé děti z Dětského centra, které je blízko naší meruňkové školy. Bohužel jsme my, dívky z 9.C, musely nenápadně odstrčit chlapce od malování, protože jinak bychom místo stromů, chaloupky a dalších věcí měly úplně něco jiného, než jsme chtěly. Naštěstí to kluci přijali statečně :) Zajisté je bude brzy čekat čistě mužská práce! Nakonec jsme ale i tak vyrobily nádherné kulisy, jež hýřily všemi možnými barvami - od všemožných odstínů zelené či modré, po temné tóny královnina hradu. Kdo by si pomyslel, že bude tak těžké z kartonů udělat několik stromů do lesa, kam krásnou Sněhurku odvedl myslivec, chaloupku hodných trpaslíků nebo hrad zlé královny? Další problém nastal s mícháním barev, jelikož se nám nikdy nepodařilo namíchat úplně tu stejnou a temperové barvy, které jsme používaly, hrozně brzy zmizely. Ale i přes všechna úskalí jsme se dopracovaly k uspokojivému výsledku a kulisy jsou v celé své kráse připravené a hotové. Takže už stačí jen zkoušet, a potom hurá za dětmi.

07/03/2017 Scénář divadelního představení

Na základě našeho rozhodnutí zahrát dětem v kojeneckém centru pohádku, jsme si potřebovali opatřit scénář. Po domluvě bylo jasné, že chceme společně ztvárnit Sněhurku. Začalo tedy hledání inspirace. Všichni jistě známe Sněhurku a sedm trpaslíků z kreslených pohádek, ale chtělo to něco přímo pro nás na tělo. Naskytla se možnost koupit už hotový scénář na internetu, ale my jsme si vypůjčili scénář na loutkové divadlo od Vlastimila Peška, který se nám líbil více. Stačilo pár úprav, trochu pozměnit text a nasadit role na spolužáky. Této role se ujala Tereza Kirchnerová. Ta se společně s Tinou Pangrácovou, Kačkou Vaculovou a Kačkou Palánovou bude starat o celý průběh hry.

07/02/2017 Pečení perníčků

Balení dárečků a pečení perníčků. To jsou činnosti, bez kterých si vánoce neumíme představit. A péct perníčky v naší třídě, to je opravdu nezapomenutelný zážitek. Ne všichni jsme zdatní kuchaři, ale upéct perníčky dětem do nemocnice byla pro nás silná motivace. Podařilo se. Několik plechů krásných vánočních tvarů čekalo na zdobení. A právě to je opravdu naši slabou stránkou. Barča, Pája, Kačka a Terka nás zachránily od katastrofy.My ostatní jsme jim tuto zodpovědnou činnost rádi přenechali. Tedy až na Radima. Jeho zdobící výtvory téměř překonaly výtvory děvčat. Abychom této šikovné pětici pomohli, každý z nás si zkusil alespoň jeden perníček nazdobit. A i když nebyly všechny úplně dokonalé, dětem v nemocnici udělaly velkou radost.

24/01/2017 Balení hraček, nácvik koled

Pro děti v nemocnici jsme vybrali "opravdu pořádnou hromadu hraček." Ty jsme roztřídili, děvčata nakoupila vánoční papíry a nyní jsme se mohli pustit do dalšího kroku. Tím bylo balení všech hraček, knih a jiných dárků. To jsme si opravdu užívali.Pouštěli jsme si koledy a balili a balili ..... Na závěr jsme si nacvičili koledy pro děti v nemocnici. Kačka zahrála na flétnu, ostatní zpívali. Krásná vánoční nálada.

24/01/2017 Propagace akce "Daruj hračku"

Propagaci naší první akce "Daruj hračku" měl na starosti Barča. Vytvořila plakát, který jsme vyvěsili ve škole a okolí (pošta, obchody, plavecký bazén). Hned druhý den jsme byli mile překvapeni reakcí jedné paní. Ta nám donesla krásné dárky pro děti v nemocnici a navíc se o možnosti nosit nám hračky zmínila na youtube.

obrázek k reportáži

09/01/2017 Třídění hraček

Na naši prosbu nosit hračky pro děti v nemocnici zareagovalo opravdu hodně těch, kteří stejně jako my, rádi pomáhají. Každý den nám přibývaly další a další hračky, hry a knihy. Barča s Pájou koupily nádherné balící papíry a suroviny na pečení perníčků. Pro děti kojeneckého oddělení paní učitelka koupila různé pomůcky do vany. Všechny hračky jsme si rozdělili- děvčata, chlapci, mladší , starší. Pro každou věkovou kategorii dětí v nemocnici jsme nachystali pěknou hromádku a těšili se na další krok - balení.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

09/01/2017 Program Extra třídy

V listopadu jsme si vybrali aktivity, se kterými jsme se přihlásili do Extra třídy. S těmito aktivitami jsme seznámili pana ředitele. Diskutovali jsme s ním také o možnosti umístit před naši školu lavičky. Jsme rádi, že jsme získali jeho podporu.

09/01/2017 Ceny laviček

V červnu jsme se dozvěděli o možnosti přihlásit se do Extra třídy. Když nám o tomto projektu paní učitelka říkala, několik z nás přišlo na nápad umístit před školu lavičky. A tohoto plánu jsme se nevzdali. Zařadili jsme tedy lavičky mezi naše aktivity a na internetu zjišťovali jejich ceny. Do akce zjištění cen se zapojili hlavně chlapci pod vedením Davida. Máme uloženo několik odkazů, ze kterých budeme vybírat tu NEJ lavičku.

obrázek k reportáži

27/12/2016 Stali jsme se Ježíškem!

Zdravíme všechny fanoušky našeho projektu! Dnes jsme dokončili první část našeho projektu a donesli dárky dětem do nemocnice. Ovšem této radosti předcházelo hned několik povinností. Třeba koupit balicí papíry či rozvěsit plakáty! Pak už to šlo rychle. Díky našemu okolí a hlavně ostatním žákům naší školy se vybralo neskutečné množství hraček. Děkujeme! Dostali jsme hry jako například mikádo či prší, puzzle, plyšáky i lego :) Všechno jsme balili do veselých balicích papírů a zdobili stužkami tak, jak by to určitě udělal i Ježíšek! Bohužel jsme se nedostali do nemocničních pokojů kvůli riziku nákazy chřipky, ale i tak doufáme, že dětem dárečky udělaly radost :) Ještě bychom rádi touto cestou popřáli všem našim podporovatelům i náhodným návštěvníkům kouzelné Vánoce a alespoň tak krásného Ježíška, jakého jsme se snažili vytvořit pro děti v nemocnici :) 9.C

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

25/11/2016

Domluvíme se s vedením školy na průběhu projektu.

 

28/11/2016

Prozkoumat na internetu ceny laviček.

 

01/12/2016

Propagace akce "Daruj hračku pro děti v nemocnici".

 

12/12/2016

Třídění hraček pro děti v nemocnici, nákup hraček pro nejmenší,nákup balícího papíru + surovin na perníčky.

 

15/12/2016

Balení hraček, nácvik koled.

 

21/12/2016

Pečení perníčků.

 

22/12/2016

Návštěva "Ježíšků" v nemocnici.

 

11/01/2017

Schůzka se zastupiteli obce.

 

31/01/2017

Scénář divadelního představení.

 

10/02/2017

Výběr aktivit pro děti v Dětském centru + klienty Stacionáře.

 

22/02/2017

Výběr sportovních aktivit + společenských her pro klienty Stacionáře.

 

24/02/2017

Kulisy na divadlo

 

08/03/2017

Objednání laviček + barev na lavičky.

 

16/03/2017

Kostýmy na divadelní představení.

 

29/03/2017

Nákup materiálu na výtvarné dílny s klienty Stacionáře + medaile z perníku.

 

29/03/2017

Propagace dne s klienty Stacionáře.

 

30/03/2017

Příprava sportovních aktivit pro klienty Stacionáře.

 

30/03/2017

Příprava výtvarných dílen pro klienty Stacionáře.

 

03/04/2017

Nákup + příprava svačinek pro klienty Stacionáře + medaile z perníku.

 

03/04/2017

Nácvik divadelního představení.

 

05/04/2017

Sportovní + výtvarné dopoledne s klienty Stacionáře, výroba pamětních listů.

 

03/05/2017

Propagace "Dětského dne" pro děti v Dětském centru.

 

11/05/2017

Nácvik divadelního představení.

 

19/05/2017

Barvení laviček.Propagace "laviček".

 

24/05/2017

Příprava aktivit pro děti v Dětském centru. Nákup materiálu na medaile z perníku.

 

31/05/2017

Příprava svačinek + medaile z perníku.

 

01/06/2017

Den v Dětském centru - premiéra pohádky, aktivity pro děti.

 

08/06/2017

Příprava místa na lavičky.

 

15/06/2017

Příprava programu na slavnostní umístění laviček.

 

21/06/2017

Nákup + příprava občerstvení.

 

21/06/2017

Příprava slavnostního umístění laviček.

 

23/06/2017

Slavnostní umístění a předání laviček nejen našim spolužákům, ale všem, kdo ocení možnost odpočinku.

 

26/06/2017

Zhodnocení všech aktivit projektu.

Hotovo!