Objevování a záchrana přírody

Dokončený v 3. výzvě (školní rok 2014/2015)

Naším projektem je vystavět v našem Mořkovském lese naučnou stezku. Říkáte si, k čemu to bude dobré? Vystavěním naučné stezky pomůžeme šířit vědomosti o přírodě a tím ji zachráníme. Je to důležité pro to, aby se nevyhazovaly odpadky a vůbec, lidé byli ohleduplnější k naší matce Zemi. Musíme splatit dluh.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

ZŠ, Sportovní 258, Mořkov

Novinky projektu

18/06/2015 Závěrečné video

Zaujal vás náš projekt? Zde je závěrečné video o tom, je vše probíhalo. Přejeme příjemnou podívanou.

17/06/2015 Změna odměny

Děkujeme všem za podporu a finanční příspěvky. Za peníze, které nám byly darovány, jsme chtěli jet na výlet, ale bude pro nás větší odměnou, darovat tyto peníze chráněným zvířatům pobývajících v CHKO Beskydy (

10/06/2015 Letní vycházka

Ahoj! Konečně jsme uspořádali dlouho očekávanou akci, na které jsme hráli mnoho užitečných her s mořkovskými mrňaty. I když to na začátku vypadalo bledě, děti nevěděly, co mají čekat, ale snad jsme jim ukázali, že ty naše akce mohou být žuuužo a snad přijdou i příště. Ohlas dětí byl velmi pozitivní. Už teď se těšíme na další naučné vycházky. Vypadá to, že naše budoucnost je v dobrých rukou. 

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

02/06/2015 Otvíráme!

V sobotu dne 11.4.2015 jsme začali vykopávat díry na připravené tabule. Sešlo se dost rodičů, kteří si na nás udělali čas a pomohli nám díry vykopat. Začali jsme tabulí U Geryků a pokračovali dál. Když jsme byli u studánky, museli jsme tam vše donést. Tato část byla asi nejnáročnější, protože bylo po dešti a cesta byla trochu rozbahněná. Poslední tabuli se nám povedlo zabetonovat už ten den. Další den se začaly betonovat další tabule a těžká práce byla vykonána. Přes týden jsme zabudovali do rámu tabulí i text. Tabule byly postavené a už jsme začali pracovat na pozvánkách na slavnostní otevření. Na otevření přišla celá škola, učitelé a občané naší obce. Přijelo i pár sponzorů, nebyli však všichni. Od našeho týmu Extratřídy dostali děkovný list jako poděkování. Postupně jsme začali procházet stezku, dopoledne jsme zakončili jízdou na koni a opékáním u táboráku.

29/05/2015 Sponzoři

Tabule zhotovila firma Přírodní bydlení, která také udělala i velmi krásné posezení u jedné z tabulí. S tiskem informací na tabule nám pomohla firma Kon Kys. Zástupci obce Mořkov slíbili pomoc při montáži tabulí. Velice nám pomohli také rodiče, kteří betonovali tabule.

29/05/2015 Děti dětem

Protože děti, jsou naše budoucnost, budeme pro ně 4x do roka pořádat soutěže na naší naučné stezce. Budoucnost pro nás nevypadá zrovna nejlíp (lidé přírodní zdroje pořád ve velkém vybírají, a pravděpodobně budou). Může se to ale změnit! Naději máme v našich dětech. Ty ale musí dostat příležitost, podobně jako my díky vám, i my chceme říct "projevte se" mladším dětem. A chceme, aby se projevili právě na toto téma : Objevování a záchrana přírody. Vaše pozvánka už možná leží ve schránce. :)

29/05/2015 Beseda a přírodě a výběr informací

Sešli jsme se a rozdělili si témata na tabule, řekli si, co tam má být a co ne. Každý pak sám doma napsal text, poslal ho paní učitelce. Jedna zase jiná paní učitelka (velmi dobrá přes počítače) nám vytvořila šablonu a my pak společně jen vložili text a obrázky. tento úkol byl tudíž splněn!

28/05/2015 Máme napsaný text

Tento projekt jsme propagovali ve školním časopise,školním rozhlase, zpravodaji obce a obecním rozhlase.

17/04/2015 Náš život v oblasti Extra třídy.

Chtěli bychom Vám sdělit, co se událo během realizace projektu. S nápadem přihlásit se do Extra třídy, naše třídní paní učitelka Lenka Kociánová. Pamatujeme si, jak jsme vybírali návrh na projekt. Nakonec jsme se všichni shodli na tomto. Byl podle nás neužitečnější. Neměli jsme moc času a o to to bylo složitější. Občas zavládla i panika. Ale máme hotovo. Pomohli nám rodiče, sponzoři a teď můžeme být šťastní. Už víme jak se betonuje, jak se nabírá voda z potoka, jaký je poměr cementu a vody,... :) Stezku otevíráme 24.4.2015 v 9:00 hodin nad vlakovým nádražím.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/02/2015 Pomůžou i sponzoři

Na našem projektu se budou podílet také sponzoři. Firma Kon Kys Mořkov zajistí tisk tabulí na tvrzený polystyrén v částce 4200Kč, Obecní úřad Mořkov zajistí materiál na ukotvení tabulí v částce 5000Kč, naši rodiče společně s námi provedou instalaci tabulí, výrobu ptačích budek.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

01/12/2014

Informace obecnímu úřadu a českým lesům. Prohlídka trasy a návrh umístění

 

20/01/2015

Besedy o přírodě a výběr informací na informační tabule

 

15/02/2015

Výběr firmy na zhotovení a oslovení sponzorů (podniky v obci a okolí).

 

22/03/2015

Propagace.

 

22/04/2015

Umístění panelů a slavnostní otevření (Den Země 22.4.).

 

30/05/2015

Po slavnostním otevření budeme pravidelně doplňovat informace a pořádat výlety do přírody, kvízy a soutěže.

Hotovo!