DĚTI DĚTEM

Dokončený v 2. výzvě (školní rok 2013/2014)

Jsme "sedmáci" ze ZŠ Štítina a náplní našeho projektu je spolupráce s Dětským centrem Čtyřlístek v Opavě. Toto centrum plní několik funkcí, jednak je to kojenecký ústav pro děti se sociálními a zdravotními problémy, ale nabízí také např. dětské ambulantní rehabilitace nebo poradenství pro budoucí pěstouny či nezletilé maminky. Našimi hlavními úkoly je nechat vyrobit dětem nábytek fungující jako úložný prostor nebo vyrobit nástěnné koláže s pohádkovou tematikou za účelem výzdoby. Dále se chceme podílet na organizaci každoročního koncertu Zpívání pro miminka a nakonec uspořádáme tzv. Jarní slavnosti v areálu zahrady Dětského centra Čtyřlístek ku příležitosti setkání pěstounských a adoptivních rodin, kde vytvoříme pestrý program pro děti, jejich rodiny i širokou veřejnost - nacvičíme vystoupení, uspořádáme hry a soutěže, zařídíme bohaté občerstvení. A proč zrovna Dětské centrum Čtyřlístek? Uvědomujeme si, že děti, které zde žijí, nemají tolik vymožeností jako my, a proto chceme propojit jejich svět s tím naším, abychom se od sebe navzájem něco naučili o hodnotách života.
Od Nadačního fondu Tesco jsme na realizaci projektu obdrželi 29 991 Kč.
Příspěvek na propagaci projektu od Nadačního fondu Tesco 1 500 Kč.

Základní škola generála Heliodora Píky a Mateřská škola Štítina, okres Opava, příspěvková organizace, Komenského 26 Štítina okr. Opava 747 91

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 100 %
Naše odměna je Výlet pro celou třídu zaměřen na adrenalinové nebo outdorové aktivity.
Předpokládaná cena odměny je 8 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 7 800 Kč
 

Novinky projektu

29/06/2014 JARNÍ SLAVNOSTI 24. 5. 2014 - VYVRCHOLENÍ PROJEKTU

Dne 24. 5. se v areálu Dětského centra Čtyřlístek konalo již tolikrát zmiňované odpoledne pro pěstounské a adoptivní rodiny, ale také pro naše rodiny s názvem Jarní slavnosti. Tato akce ukončila náš projekt. Sehráli jsme vystoupení, předali koláže, zorganizovali pohádkovou stezku - každé dítě, které se stezky zúčastnilo, dostalo na začátku kartu. S tou poté procházelo jednotlivými stanovišti, kde na něj čekaly pohádkové postavičky s úkoly. Za splněný úkol dostaly děti razítko, za vyplněnou kartu razítky sladkou odměnu. 1. stanoviště - Krteček - překážková dráha 2. stanoviště - Pat a Mat - řešení hlavolamu 3. stanoviště - Vodník - lovení rybiček 4. stanoviště - Pejsek a Kočička - třídění ingrediencí na polévku 5. stanoviště - víla Amálka - navlíkání korálků Počasí vyšlo, i když to tak zprvu nevypadalo, takže jsme si slavnosti užili na zahradě. Během celé akce pouštěla naše kamarádka Peťka hudbu, proto jsme měli takovou malou diskotéku. Také bylo co jíst i pít, čili nám k všeobecné pohodě snad nic nechybělo :)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

28/02/2014

První setkání naší třídy s Dětským centrem Čtyřlístek v Opavě.

 

10/04/2014

Vymyšleno téma vystoupení na Jarních slavnostech - Dnu otevřených dveří v Dětském centru Čtyřlístek v Opavě.

 

25/04/2014

Začátek nacvičování programu a výroba kulis na vystoupení.

 

25/04/2014

Výroba pozvánek na akci Jarní slavnosti a transparentu do Tesca.

 

07/05/2014

Zhotoven nábytek (komoda s našimi jmény a logem školy - vypáleno do dřeva), hotova výzdoba - nástěnné koláže s pohádkovou tematikou. Natření rámečků na koláže. Pokračování v nacvičování pohádky.

 

14/05/2014

Výroba keramických, upomínkových předmětů s datem a místem konání Jarních slavností.

 

15/05/2014

Dokončení kulis, "čtyřlístkových kartiček", zarámování koláží.

 

16/05/2014

Organizace pohádkové stezky (vymyslet různá stanoviště), která bude probíhat na Jarních slavnostech, nákup pomůcek, dokončení keramických upomínkových předmětů, pokračování v nacvičování.

 

19/05/2014

Zaslání článku o oprojektu do regionálních novin.

 

20/05/2014

Nákup surovin potřebných k občerstvení ve stáncích, domácí pečení a výroba dalšího občerstvení, konec nacvičování programu.

 

21/05/2014

Zdobení keramických sluníček lýkem, balení do celofánu.

 

23/05/2014

Závěrečné nacvičování, balení všech potřebných věcí a pomůcek na nadcházející den (Jarní slavnosti).

 

24/05/2014

Jarní slavnosti v areálu zahrady Dětského centra Čtyřlístek v Opavě, zakončení projektu.

Hotovo!