O programu

Extra třída je program pro školy, se kterým přichází obecně prospěšná společnost EDUin v partnerství s Nadačním fondem TescoBader Philanthropies a dalšími finančními partnery.  

Extra třídy jsou třídy 7., 8. a 9. ročníků ZŠ (popřípadě odpovídajících ročníků víceletých gymnázií), které se pod vedením patrona (svého učitele/učitelky) pustí do přípravy a realizace projektů s pozitivním dopadem na život v obci (popř. městské čtvrti), kde se jejich škola nachází.

Program reaguje na současnou situaci, kdy zajímavé aktivity žáků, jimž se věnují ve škole, často nijak nepřispívají k rozvoji místního života. Proto má program Extra třída za cíl motivovat školy k vytváření takových činností, kdy si žáci budou moci vyzkoušet situace, které pak uplatní v reálném životě.

V programu Extra třída žáci sami vymýšlejí, co chtějí změnit k lepšímu v obci/čtvrti, kam chodí do školy a kde často i žijí. Může jít o snahu zorganizovat festival, happening, výstavu, dílnu zaměřenou na konkrétní dovednost, případně může být cílem projektu něco vyrobit či proměnit vzhled konkrétního místa zřízením naučné stezky, výsadbou rostlin nebo stromů apod. Pokud bude projekt dobře připraven, má škola šanci získat finanční podporu, která umožní jeho uskutečnění. Více v sekci Jak to funguje.


Kontaktní osoby programu Extra třída:

  • Barbora Vobořilová – barbora.voborilova(zavináč)eduin.cz
  • Silvie Pýchová – silva(zavináč)extratrida.cz

Dokumenty ke stažení