Sedmička pro Chotěšov

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

Náš projekt je výstava uměleckých děl v chotěšovském klášteře.Tímto chceme oslovit občany Chotěšova a přilehlých vesnic, aby zveřejnili svá díla.Tento projekt chceme uskutečnit proto, aby si více lidí všimlo našeho kláštera,talentovaní lidé se více zviditelnili a abychom udělali radost ostatním občanům.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 9 675 Kč.

Základní škola Chotěšov, okres Plzeň-jih, příspěvková organizace, Plzeňská 388, 332 14 Chotěšov

Novinky projektu

12/09/2013 Využití příspěvku Nadačního fondu Tesco

Nadační fond Tesco nám věnoval 1000,- Kč na propagaci. Částku jsme použili na reklamní tisk a velkoformátové plakáty, jejichž základ jsme dostali k dispozici od realizátorů projektu Extra třída.

25/04/2013 Vernisáž

Tak jsme to dokázali – jsme u konce. V neděli 21.4. jsme došli do cíle – konala se NAŠE – VAŠE výstava. Počasí se umoudřilo, zasvítilo slunce, hudebníci i zpěváci dorazili… Naše maminky nám pro návštěvníky napekly a přichystaly spoustu dobrot, třídní nás musela odhánět, aby pro ně něco zbylo – všichni jsme chtěli ochutnat všechno. Navařili jsme čaj, nasadili lehké úsměvy a čekali. První lidé dorazili před třetí, navštívili nás i zástupci Extra třídy Vojtěch Hurych a Silvie Pýchová a paní Martina Šilhánová z Nadačního fondu Tesco. Anička a Ondra měli nervy ze svého proslovu (pár zkomolených jmen jim snad můžeme prominout). Po úvodním slově našich dvou spolužáků nám zahráli páni Lubor Šimek a Josef Šponiar (ten předvedl vlastnoručně vyrobený nástroj didgeridoo) z Občanského sdružení Klášterní zahrada a po nich zazpívalo dámské trio Bel Canto. V prostorách starobylého kláštera zněla hudba i zpěv opravdu nádherně. Poté se již lidé rozešli prohlédnout si umělecká díla. Myslíme si, že se opravdu bylo na co dívat. Lidé korzovali, konverzovali, zastavovali se s přáteli i cizími lidmi, smáli se, pojídali občerstvení - zkrátka a dobře, takovou atmosféru jsme ani nečekali. Podpořit nás přišel i pan starosta Bc. Filip Hrubý a pan místostarosta Luděk Rosenberg, ale také někteří učitelé – M. Foudová, M. Čáp, I. Hudcová, M. Křelovcová a N. Hodačová. Měli jsme radost, že přišli i lidé z DPS, kteří vystavovali, ale také další, kteří měli odvahu a práce nám zapůjčili. K tomu všemu pan Jiří Poslední tiskl grafiky na tiskařském lisu, aby lidé viděli, jak taková grafika vzniká… Po celkem náročné práci skvělá párty… Děkujeme VÁM VŠEM Jo, abychom nezapomněli - dnes jsme se objevili v Plzeňském deníku:)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

19/04/2013 Závěrečné práce

V pondělí jsme se s paní učitelkou domluvili, že v úterý místo odpoledního vyučování půjdeme pracovat do kláštera. Paní učitelka říkala, že si máme vzít teplé oblečení a kladívko. Když jsme v úterý přišli do školy, tak asi polovina spolužáků neměla převlečení, ale nakonec byli smíření s tím, že do kláštera se vydají pracovat v kalhotách. Když konečně zazvonilo a šli jsme do školní jídelny, tak už jsme přemýšleli, kde se máme sejít i přes to, že nám paní učitelka několikrát říkala, že se máme normálně vrátit do školy. Poté nás paní učitelka odvedla do kláštera a tam jsme dokončovali úklid a umisťovali jmenovky k pracím. Úklid trval dvě hodiny. Zapojili se všichni, někdo zametal, někdo zatloukal hřebíky a někdo přiťukával jmenovky. A někdo si hrál na zazdění jeptišek do výklenku, místo malty použili kluci prach z košťat, ale to jsme třídní moc nepotěšili. No, teď víme, jak moc se rozléhá její hlas prázdnými klášterními chodbami  Když úklid skončil, tak nás paní učitelka vypustila domů, ale s některými šla zpátky do školy, protože si ve škole nechali aktovky.

18/04/2013 Instalace výstavy

V sobotu 13.4.2013 proběhla v klášteře instalace vybraných prací.Scházeli jsme se velmi pomalu, ale jistě a práce šla od ruky. Někteří lidé si svoje práce instalovali sami, třeba Martina Křenková a Cilka Baláková a taky lidé z občanského sdružení Klášterní zahrada. Začali jsme tím, že jsme roznesli obrazy a fota do různých místností, ale byl tu jeden problém - vůbec se nám to tam nechtělo vejít. Nakonec jsme to tam našťouchali:) a začali přitloukat, někdy jsem se doopravdy bála o naše prsty. Pak jsme také řešili nekvalitní klipy, nechtěly nám prostě držet na zdi.V klášteře jsme strávili asi šest hodin,byli bychom tam určitě déle, ale někteří z nás podcenili počasí a byla jim zima a hlavně jsme měli hlad, a tak jsme se vydali domů.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

17/04/2013 Sběr výtvarných prací

Poprosili jsme občany o zapůjčení prací rozdáním letáků.Ze začátku jsme si mysleli že se nikdo nezapojí,ale nakonec se to tam jen hrnulo.Nejdříve přinesla paní Kozlová fotky,paní učitelka Duffková nám slíbila fotky od manžela a další...a další,a nakonec byl plný celý kabinet.Jsme rádi, že se tolik chotěšovských a dalších lidí zapojilo..

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

09/04/2013 Úklid v klášteře

Dne 6.4.2013, 9:00 Sešli jsme se u hlavní brány chotěšovského kláštera. Nejdříve to vypadalo, jako že nikdo nepřijde(v devět ráno bylo 5 lidí),ale nakonec jsme se sešli celá třída, i když některé spolužáky jsme museli tahat z postele:).V klášteře byla nakonec velká sranda(samozřejmě nás rozesmívali Ondra,Petr,Kuba,Kuba).Kluci vytahovali hřebíky ze zdi(byla jich tam spousta),holky zametaly podlahy v každé místnosti(pomáhali nám i kluci)a paní učitelka vymýšlela, jak naaranžovat keramické výrobky od paní Balákové(je to krásné), a pak vytírala místnosti novým hadrem, který byl po prvním setření úplně černý).Sice jsme asi týden kašlali a smrkali prach, ale moc jsme si to užili a jsme rádi, že jsme se do tohoto projektu zapojili,,myslím si že i naše paní učitelka je ráda(teda myslím si to, ale nevím)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/02/2013 Výzva občanům

Roznesli jsme letáky, které jsme tiskli skoro dva roky :D, pomocí univerzální tiskárny naší paní učitelky. Rozdělili jsme se do skupin, které roznášely po jednotlivých částech naší obce. Řídili jsme se heslem: ,,Přeložit, vložit, uložit. A utéct před psem."

08/02/2013 Letáčky

Tiskneme o 106, zahřívá se počítač i tiskárna - a o víkendu se zahřejeme i my - budeme běhat po Chotěšově,Losiné,Mantově,Hoříkovicích a Vstiši a roznášet letáčky s výzvou

08/02/2013 Tiskovka

Hned ráno nás 30.1. čekala tiskovka. Trochu zmrzlí jsme přišli krátce po sedmé hodině do školy. Byl to trochu nervák, naši tiskový mluvčí měli trému, přece jen před tabulí stojí častěji učitelé než my - a dnes oni seděli v lavicích :)) ale všechno dobře dopadlo, naši kantoři byli trpěliví a myslím si, že nám s realizací projektu pomůžou - aspoń to slíbili a máme třídu svědků :D

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

08/02/2013 Pan starosta ve škole

Ve středu 30.1. nás ve třídě navštívil pan starosta Bc. Filip Hrubý. Seznámil se s naším projektem,velmi ochotně nám přislíbil pomoc s vyvěšováním plakátů, nabídl informaci o Extra třídě umístit na web OÚ. Doporučil nám i lidi, kterým by se naše akce mohla líbit a kteří by nám připadně mohli přispět na výlet :) Moc děkujeme

31/01/2013 Dohoda se Sdružením pro klášter Chotěšov

Se zástupci Sdružení pro klášter Chotěšov jsme se dohodli na upořádání výstavy v prelatuře kláštera.Vyšli nám velmi ochotně vstříc.

24/01/2013 Příprava na tiskovku

Dnes jsme se připravovali na (trochu opožděnou) tiskovku. Nacvičovali jsme si projev (aby nám bylo dobře rozumět:)). Také jsme si pokládali otázky, které by mohly na tiskovce zaznít. (To abychom nekoukali jak jojo). Využili jsme k tomu část češtiny. Ve druhé polovině hodiny jsme psali reprtáž na webové stránky školy.

22/01/2013 Oslovení dobrovolníků

Mluvíme o projektu se svými kamarády, spolužáky a rodiči, mnoho z nich nám přislíbilo pomoc.

22/01/2013 Začínáme!

Projekt jsme odeslali včas.


Plán projektu

30/11/2012

Odeslat projekt

 

10/12/2012

Oslovit dobrovolníky (kamarády, rodiče...)

 

18/12/2012

Zjistit podmínky konání výstavy se zástupci Sdružení pro klášter Chotěšov

 

07/01/2013

Požádat o spolupráci OÚ Chotěšov

 

15/01/2013

Tiskovka ve škole

 

22/01/2013

Výroba letáků, plakátů

 

29/01/2013

Výzva občanům Chotěšova

 

18/02/2013

Začátek sběru výtvarných prací

 

15/04/2013

Instalace výstavy

 

21/04/2013

Vernisáž

Hotovo!