Rekultivace pozemku školy, aneb společně to zvládneme

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

Náš projekt je potřebný především z důvodu rekultivace a zkrášlení pozemku školy, který je ve špatném stavu. S pomocí učitelů a spoluobčanů chceme pomoci tento pozemek upravit tak, aby byl využitelný pro trávení přestávek a volného času nejen našich spolužáků, ale i pro pořádání společných akcí dětí, rodičů a učitelů. Tímto projekt zasáhne nejen děti, ale i občany obce.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 29 280 Kč.

Základní škola a Mateřská škola Josefův Důl, okres Jablonec nad Nisou, příspěvková organizace, Dolní Maxov 208, 468 44 Josefův Důl

Novinky projektu

11/07/2013 Už to máme za sebou a teď naše setkání

Po dohodě s donátory projektu jsme se rozhodli setkání s těmi, kteří se na projektu podíleli přesunout na úvod září :-). To ovšem neznamená, že bychom vše neměli dokončeno. Poslední práce a úpravy jsme dokončili už předevčírem, kdy jsme rozvezli poslední kačírek. No fakt to vypadá dokonale. :-) Fotky bohužel dnes nemáme, protože jsme jaksi zapomněli fotit :-), to ovšem nevadí, protože je hned jak je zítra uděláme :-).

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/06/2013 Máme zasázeno :-)

Je to k nevíře, ale podařilo se nám to. Dneska jsme během celého dne vysazovali velké množství rostlin, které nám do naší budoucí školní zahrady byly přivezeny. Je to super pocit, když vidíte, jak se svah zavezený pěknou čerstvou zeminou plní krásně zelenými rostlinami, mezi kterými nechybí borovice, smrčky, skalníky, buky a mnoho dalších. Užili jsme si hodně legrace, nejlepší bylo zalévání, když nás od nošení vody zachránil pan školník, který vymyslel, že použijeme hadici z hydrantu, která se natáhne směrem k pozemku. Bylo to super. Zítra nás čeká poslední část rekultivace. Rostlibny je třeba zamulčovat, rozvést kačírek na cestičky a budeme mít hotovo.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/06/2013 Tak se nám to veze

Je to fuška lidičky. :-) Asi všichni si dovedete představit, že jsme v plném kole. Práce pokračují a konečně nám náš dodavatel rostlin potvrdil jejich přivezení. A to dne 25.6. 2013, kdy také bude probíhat jejich výsadba. :-) Ještě předtím však musíme dokončit práce na kultivaci pozemku, nyní máme dovezenu zeminu, kterou použijeme na zarovnání nerovností v terénu a také jako kvalitní zdroj živin pro rostliny, které budeme vysazovat. Dále budeme vysypávat prostor chodníčku kačírkem, ten dorazí příští týden a po výsadbě rostliny budou obsypány mulčovací kůrou, která bude přivezena v příštím týdnu spolu s kačírkem. Už se těšíme na dokončení prací, ale víme, že tím to nekončí :-)

21/05/2013 Náš plán se pomalu naplňuje

Jdeme cestou necestou. Naše práce stále pokračují. Plán je již hotov a my se jím řídíme. Spolu s učiteli a spolužáky se snažíme naplňovat jednotlivé úkoly, které jsme si předsevzali. A myslíme, že se nám to daří :-). Dle plánu jsme vykáceli náletové dřeviny, bylo jich více než hodně :-D, poté jsme začali připravovat chodníček, který zpřístupní celý pozemek. Kopeme základy a čeká nás jeho zavezení kačírkem. Však uvidíme až to dovezou :-D. Na tomto místě bychom poděkovali našim učitelům, kteří nám s prací pomáhají.

19/05/2013 Už se to poveze :-)

Máme sice malé zpoždění oproti původnímu plánu, ale s tím se dalo počítat. :D Zima byla dlouhá a my čekali až sleze sníh. Přesto už nyní jsme ve stádiu, kdy máme připraven prostor pro přírodní učebnu tak, že může být přivezen materiál. Ten jsme objednali a těšíme se až jej budeme moci začít umísťovat do prostoru upravovaného pozemku. Máme připraven chodníček na vysypání kačírkem, svah je upraven tak, aby na něj mohly být vysázeny stromky a keře. Každým dnem se tak blížíme k cíli :-D. Nyní nám pomohou ještě s vyřezáním pařezů, které nám občas v práci překáží.

19/05/2013 Čištění a přípravy hotovy

Tak se nám to všechno daří, během posledních čtrnácti dní jsme společně s žáky školy a učiteli dokázali vykácet nálet na pozemku školy a připravit pozemek k rekultivaci. Byla to opravdu dřina, protože náletové stromky a keře byly opravdu všude. Na druhé straně jsme zjistili, že se při práci perfektně pobavíme. :-) Navíc už máme hotový i plán rekultivace a chystáme vše na navezení potřebného materiálu.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

25/04/2013 Jedem naplno a první milník je téměř za námi

V Josefáči konečně slezl snížek a my jsme se pustili do práce na čištění pozemku a jeho přípravu pro rekultivaci. Naším prvním úkolem bylo vykácet náletové dřeviny, které se na pozemku nacházejí a zároveň uklidit vše, co do přírodní učebny nepatří. To se nám podařilo právě dnes, a i když nám ještě pár stromků k vykácení zbývá, tak můžeme říci, že budeme mít hotovo a připraveno na začátek rekultivace již v pondělí :-). Věřte nebo ne, ale byl to super zážitek vidět nejen naše spolužáky, ale i učitele jak obratně zacházejí s pilou, odnášejí dřeviny stranou a jak pozemek najednou "rozkvétá". Už nyní se těšíme na další části projektu, která nás nyní čekají. :-) Článek naleznete i na webu školy: http://www.zs-ms-josefuvdul.com/news/projekt-learn-in-nature-jede-naplno/

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/02/2013 Pracujeme i v zimě

I v zimním období pracujeme na našem projektu, nyní společně prohledáváme internetové zdroje tak, abychom nalezli co možná nejlepšího dodavatele potřebného materiálu :-). Hned jak sleze sníh, tak se pustíme do práce :-). Těšte se na výsledek našeho společného snažení. Projekt totiž dotáhneme :-), protože není podpořen pouze ze zdrojů Extratřídy, ale sehnali jsme dalšího partnera projektu, kterým je americká obchodní komora :-).

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

01/04/2013

Práce na vyčištění školního pozemku (přípravné práce) - žáci a učitelé školy

 

22/04/2013

Dokončení prací čištění pozemku+příprava plánu kultivace pozemku - žáci, učitelé, zastupitelé

 

29/04/2013

Práce na kultivaci pozemku dle plánu kultivace pozemku - žáci, učitelé a rodiče

 

29/04/2013

Nákup a dovoz potřebného materiálu (hlíny, přírodního hnojiva a štěrku) pro úpravu pozemku

 

13/05/2013

Dokončení prací na kultivaci dle plánu, nákup rostlin pro výsadbu - žáci a učitelé školy

 

27/05/2013

Výsadba rostlin a poslední úpravy - žáci a učitelé školy a dobrovolníci z řad občanů

 

17/06/2013

Dokončení veškerých činností na projektu, společné setkání těch, kteří se podíleli na projektu

Hotovo!