Spojení dvou světů

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

Normální je pomáhat! Proto bychom chtěli spolupracovat s osobami se zdravotním postižením z ústavu Bělinka v Kunovicích. V následujících měsících chceme uskutečnit aktivity, které by vzájemně přiblížily a propojily život náš a handicapovaných. Zkuste s námi poodhalit neznámý svět! Určitě nás to obohatí.
Od Nadačního fondu Tesco jsme na realizaci projektu obdrželi 29 545 Kč.
Příspěvek na propagaci projektu od Nadačního fondu Tesco 1 500 Kč.

Základní škola, Kunovice, U Pálenice 1620, okres Uherské Hradiště, příspěvková organizace, U Pálenice 1620, 686 04 Kunovice

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 100 %
Naše odměna je VÝLET. Stejně jako ostatní žáci spolu trávíme čas i mimo školu. I když už se docela dobře známe, vždycky nás někdo něčím překvapí. Rádi bychom uskutečnili třídní výlet, kde budeme sportovat a poznávat nejen sami sebe, ale i krásy ČR. Naším cílem jsou Pustevny a okolí.
Předpokládaná cena odměny je 15 150 Kč
Zbývá ještě vybrat 15 150 Kč
 

Novinky projektu

11/06/2013 Slavnostní zakončení

Knihu vzpomínek jsme slavnostně našim kamarádům z Bělinky předali v rámci IX. sportovních her pro zdravotně handicapované 30. května 2013. Ve sportovní hale v Kunovicích od nás dostali společné album a každý z nich malý dárek navíc. Tím byly zarámované fotografie z našich setkání a obrázek koně, který nakreslila spolužačka Klárka. Ve sportovní hale se v ten den sešlo mnoho sportuchtivých z několika ústavů v regionu. Po slavnostním zahájení následovala rozcvička všech zúčastněných. Pak už naše Magda předvedla všem přítomným se svou fenkou Elzou ukázky agility. Jen škoda, že to Elze v hale klouzalo a musely svůj program zjednodušit a upravit podle terénu. I tak si ale Magda s Elzou vysloužily potlesk. Po zbytek dopoledne jsme fandili i sportovali. A co říci na závěr? Projekt byl sice někdy časově náročnější, ale dokázali jsme i sami sobě, že když chceme, je na nás spolehnutí a umíme táhnout za jeden provaz. Uvědomili jsme si, že ne všichni lidé mají to štěstí být zcela zdraví. Ani handicap však nemusí být překážkou k plnohodnotnému životu. A my díky projektu víme, že naši noví známí jsou milí, vstřícní, vděční za společně strávené chvíle a nové aktivity. A my - i když náš projekt oficiálně skončil – se s kamarády z Bělinky určitě setkáme i v příštím školním roce. Vždyť NORMÁLNÍ JE POMÁHAT!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

11/06/2013 Jazykové a tiskové úpravy

Poslední květnový týden byl náročný, protože jsme zpracovávali všechny materiály a připravovali album. Do něj jsme vložili texty, které mapují všechna naše setkání s Bělinkou. Naše akce jsou doplněny množstvím fotografií. Pro všechny nové kamarády z Bělinky jsme připravili i malé překvapení.

obrázek k reportáži

28/05/2013 Výlet do Lednice

O týden později, 22. května 2013, jsme vyrazili na celodenní výlet do Lednice. Naším cílem byla prohlídka zámku. Zvolili jsme trasu dětských pokojů princů a princezen a výstavu loutek. A opravdu jsme si chvílemi připadali jako v pohádce! Prohlédli jsme si dětské pokoje a jejich vybavení, učební pomůcky, hračky, oblečení, dokonce i výtvarné práce malých šlechticů a šlechtičen. Po krátké přestávce jsme zvládli ještě i prohlídku skleníku, kde jsme obdivovali známé i neznámé rostliny. V jezírku plavala i zlatá rybka, proto jsme někteří neodolali a tajně si něco přáli. Kdo ví, třeba se nám to splní! I tentokrát nám počasí přálo a my jsme v krásném prostředí zámku i přilehlých zahrad strávili příjemný den.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

28/05/2013 Vycházka do přírody

Ve středu 15. května 2013 bylo pěkné slunečné počasí a sešli jsme se v dobré náladě, připraveni na nové a příjemné zážitky. Hned ráno jsme vyrazili za našimi přáteli na Bělinku. Zároveň s námi přijela ochotná maminka naší spolužačky Magdy a přivedla s sebou jejich cvičenou fenku Elzu. Magda s Elzou společně předvedly pěkně nacvičené kousky, které nás všechny pobavily, rozesmály, u některých jsme zůstali tiše zírat. Elza na pokyn kličkovala Magdě mezi nohama, válela sudy, styděla se, přeskakovala překážky, vyskočila do náruče, uvelebila se Magdě na zádech, aportovala … Prostě zážitek. Nakonec byly obě odměněny zaslouženým potleskem. Pak jsme všichni společně – tentokrát bez Elzy - vyrazili na procházku ke Slováckému aeroklubu v Kunovicích. Vezli jsme i některé kamarády na vozíčku a i pár z nás dostalo možnost vyzkoušet si, jaké to je být odkázaný na pomoc druhých. Naši procházku jsme zakončili na Bělince společným opékáním špekáčků.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

14/02/2013

Setkání na Bělince + utvoření kombinovaných skupin + foto

 

12/03/2013

Společná návštěva naší školy + foto

 

27/03/2013

Předvelikonoční tvoření + foto

 

09/04/2013

Koncert pro Bělinku + foto

 

12/04/2013

Propagace

 

24/04/2013

Kanys - nebo hypoterapie + foto

 

15/05/2013

Společná procházka přírodou + foto

 

25/05/2013

Celodenní výlet do Lednice + foto

 

27/05/2013

Jazykové a tiskové úpravy alba

 

30/05/2013

Slavnostní předání alba na Bělinku a zhodnocení spolupráce všech zúčastněných

Hotovo!