Ohniště u jurty

Podaný v 11. výzvě (školní rok 2022/2023)

Jako žáci 8.H jsme se zapojili do projektu extra třída. Rozhodli jsme se pro tvorbu ohniště. Projekt ohniště má zpříjemnit chvíle ve škole. Bude se nacházet v blízkosti jurty s posezením. Využití nalezne při školních i městských akcích. Doufáme, že nalezne vysoké uplatnění a vykouzlí vám úsměv na tváři.
Ucházíme se o 23 162 Kč.

Základní škola Židlochovice, Tyršova 611, Židlochovice

Novinky projektu

05/06/2023 Realizace ohniště

Ve dnech 23. 5. a 25. 5. proběhla stavba ohniště. 23. 5. v úterý v 8:00 jsme se sešli u školy a společně jsme vyrazili k místu, kde se ohniště nachází. Čtyři kluci z naší třídy vyrazili společně s paní učitelkou pro cihly(jeli na 3 krát) a zbytek vykopával místo pro ohniště (díru 4 x 4 m, hlubokou 20cm). Když kluci dojeli s cihlami,tak pár lidí je čistilo, aby byly hezčí a čistší. Po asi dvou hodinách k nám dojeli se štěrkem a potom pískem. Pár lidí nabíralo štěrk a písek a vozilo je v kolečkách na místo ohniště, pár lidí chystalo místo na ohniště a jiní brousili lavičky a natírali je. Během práce jsme si dali 45 minutovou přestávku na oběd. Na konci dne jsme vše uklidili a kolem 15 hodiny jsme odešli domů. Ve čtvrtek 25. 5. jsme se sešli ve stejný čas jako minule a poté opět odešli na místo, kde se ohniště nachází. V ten den jsme se hlavně věnovali skládání cihel. Ovšem kdybychom tam byli všichni, tak bychom se asi ušlapali. Takže zbytek co neskládal cihly tak nabíral písek, zametal, natíral nebo vyráběl nové nožičky pro lavičky či jinak uklízel.Po asi hodině skládání cihel jsme je začali zasypávat pískem, abychom zaplnili spáry a cihly dobře držely. Po asi 30 minutách jsme šli pro konve, udělali jsme dlouuuuhého hada a tak jsme si předávali vodu. Když jsme měli i toto zase jsme vše uklidili a udělali jsme si menší piknik. Všechno jsme stihli dřív, a proto jsme kolem 14 hodiny odešli dosti unavení, ale zároveň na sebe pyšní domů.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/03/2023 Propagace

Plakát jsme tvořili v programu "Canva", abychom ostatní informovali o našem projektu. Náš projekt budeme také propagovat v rámci akce "Den Země", který se bude konat 22.4. a pomocí letáků, které vyvěsíme do každé třídy. Dohodli jsme si schůzku 30.3 s panem ředitelem, kde s ním chceme probrat následují body: 1. jednání o vyhrazení místa na stavbu 2. určení termínu pro projektové dny 3. konzultace rozpočtu

obrázek k reportáži

27/03/2023 Materiál

Když jsme dokončili výsledný návrh, šli jsme hledat materiál. Také jsme zašli za paní matikářkou, ať nám vypočítá, kolik budeme potřebovat zámkových dlažeb. Poprvé nám to vyšlo špatně, tak jsme to počítaly další den. Když jsme to konečně vypočítaly už správně, hledali jsme prkna a ostatní potřebné věci. Minule jsme natočili video a za měsíc budeme konečně stavět, až bude lepší počasí. Sami jsme zvědaví, jak to dopadne.

20/03/2023 Propagační video

Po vytvoření scénáře jsme byli připraveni na točení videa. Paní učitelka nás uvolnila z hodiny a začalo se natáčet. První na řadu přišel Antonín a řekl svůj scénář. Takhle se vystřídali všichni, kteří tam měli nějakou roli. Celé video natáčel Matyáš, který má s natáčením zkušenosti. Natáčení jsme si užili a dost jsme se nasmáli. V průběhu dne si paní učitelka odchytla Matyáše a ten ji pomohl naše video sestříhat. Druhý den jsme si video pustili. Video můžete najít na YouTube či v Extra třídě.

20/03/2023 Soupis materiálu

Vyhledávali jsme materiál na internetu - převážně Hornbach nebo Pískovna Bratčice. Hned potom jsme sčítali ceny a počet daného materiálu na základě velikosti zamýšleného ohniště. Mysleli jsme si, že to bude složité a bylo to opravdu dost složité. Třeba vypočítání množství zámkové dlažby nám dalo zabrat ;-)

20/03/2023 Rozpočet

Rozpočet byl pro nás nejtěžší. Nejdříve jsme si vyhledali obrázek samotného ohniště. Podle toho jsme si začali shánět materiál. Materiál jsme hledali na různých stránkách ( hornbach, obi atd). Vypsali jsme si co všechno nakoupíme a podle toho jsme vypočítali průměrnou cenu.

14/03/2023 Rozdělení rolí

V kroku číslo šest jsme dostali za úkol rozdělit si mezi sebou ve třídě role, co kdo bude dělat. Prvně jsme rozhodili role, které byly zadány v projektové kanceláři, což byla role ponorky, sanitky a buldozeru. Do role ponorky byli vybráni žáci, kteří si všímají detailů a nebojí se vkročit do hloubky problému. Sanitky mají za úkol starat se o všechny a motivovat je. Poslední buldozeři pohání projekt kupředu a snaží se, aby všechno fungovalo.

10/03/2023 Pracovní listy

V první třídnické hodině, kde jsme probírali Extra třídu, nám paní učitelka rozdala do skupin první pracovní listy. Zprvu jsme jim nerozuměli, ale postupem času jsme jim začali přicházet na kloub. V dalších hodinách jsme společně vyplnili další listy. Největší problém nám dělal asi rozpočet. Narozdíl od rozdělování rolí, které bylo pro nás nejjednodušší. Vyplňování listů nás bavilo a práci ve skupinkách jsme si užili. Nemůžeme se dočkat na proces stavění samotného ohniště.

10/03/2023 Extra třída Holoubků 8.H vybírá projekt

V říjnu 2022 jsme vybírali projekt hned z několika nápadů. Docela nás překvapilo, kolik nápadů naše třída měla. A byly to různé nápady, od výroby různých pomůcek do výuky až po stavbu ohniště či králíkárny. Nápad se zvířátkem se nám moc líbil, ale narazili jsme na pár možných překážek a tak nakonec vyhrál nápad ohniště. Ten jsme si nakonec odhlasovali většinou třídy.


Plán projektu

03/10/2022

výběr projektu

 

05/12/2022

vyplňování dokumentů - náčrt

 

16/01/2023

výběr rolí

 

30/01/2023

propagační video

 

06/02/2023

soupis materiálu

 

20/02/2023

rozpočet

 

06/03/2023

rozvržení - spotřeba materiálu

 

20/03/2023

propagace - představení projektu

 

03/04/2023

zajištění / nákup materiálu

 

30/04/2023

výroba - stavba

 

15/05/2023

představení škole

Hotovo!