Vytvoření oázy klidu a odpočinku vedle naší školy

Dokončený v 10. výzvě (školní rok 2021/2022)

Naše třída 7.B ze základní školy Novolíšeňská se zapojila do projektu EXTRA TŘÍDA. Cílem je abychom si vyzkoušeli, co všechno musíme udělat, nakoupit, vytvořit aby se náš projekt mohl uskutečnit. Společně jsme se dohodli na projektu pro zvelebení školního prostředí -ohniště školy. Vytvoříme tam pocitový chodníček, dřevník a ohniště s lavičkami. Projekt jsme si vybrali protože chceme umožnit setkávání žáků mimo budovu školy. Díky novému posezení a ohništi zde budou moci probíhat např.: třídnické hodiny, setkávání s rodiči, ukončování školního roku a dokonce zde může probíhat i výuka.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 18 000 Kč.

ZŠ Brno, Novolíšeňská, Novolíšeňská 10, Brno

Novinky projektu

05/09/2022 Slavnostní odhalení našeho projektu

Ohniště jsme slavnostně otevřeli 30.5. Po otevření se u ohniště vystřídala většina tříd 1. stupně. Na začátku školního roku jsme vytvořili anketu, kde žáci nám žáci sdělili, jak se jim líbí celý projekt. Většina žáků měla velmi pozitivní ohlasy a pocitový chodníček vyzkoušeli spíše mladší žáci. Projekt se líbil i zaměstnancům školy. Jsme rádi, že náš projekt získal kladné hodnocení od žáků, učitelů a rodičů.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/09/2022 Výroba laviček a dřevníku

Radek Čevela Stloukání dřevníku a přeskládání dřeva Ema Jenerálová Natírání a rozmístění laviček, dojet pro materiál na ohniště Matyáš Krpec Stloukání a opracování laviček Natálie Pastyříková Vykopaní prostoru na chodníček a ohniště Na realizaci se podílela celá naše třída a přišli nám pomoci i naši rodiče.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/09/2022 Nákup materiálů k realizaci našeho projektu

Lucie Čižiková Sbírání materiálu na smyslový chodníček a sestavení chodníčku Ellen Dosoudilová Nákup hřebíků a nářadí, sehnání dlažebních kostek Matěj Kudla Sehnání špalků a prken na lavičky a chodníček

05/09/2022 Podání projektové žádosti

Chceme vytvořit smyslovou cestičku, posezení u ohniště a malý dřevník. Bude sloužit k odpočinku, relaxaci a různým třídním akcím (třídní táboráky, třídnické hodiny a posezení s rodiči...)


Plán projektu

21/12/2021

Dohoda jaký projekt budeme tvořit

 

12/04/2022

Podání projektové žádosti

 

22/04/2022

Vyzvednutí materiálu na pile, nákup potřeb pro natírání budoucích laviček

 

02/05/2022

Výroba laviček a dřevníků

 

09/05/2022

Sběr přírodních materiálů na výrobu chodníčku, výroba chodníčku.

 

01/06/2022

Slavnostní odhalení chodníčku a představení naší nově vybudované oázy pro odpočinek všem žákum školy

Hotovo!