Tuning school 4you

Dokončený v 6. výzvě (školní rok 2017/2018)

Náš projekt "Tuning school 4you" je zaměřen na vytvoření relaxačního koutku. Ve škole už máme čtenářský koutek, ale ten je umístěn v prvním poschodí. V nově vytvořeném relaxačním koutku, který umístíme do druhého poschodí, budou námi vyrobené dřevěné lavičky, ty by také mohly být umístěné před každou třídou. Relaxační koutek bude rozšířen o podlahové hry, například skákací panák, kterého vytvoříme z lepící fólie. Podlahové herní prvky rozmístíme i do jiné části chodby. Stěny relaxačního koutku i stěny chodeb budou vyzdobené obrázky emojis neboli smajlíky. Do tohoto projektu jsme se pustili, protože chceme prospět škole a udělat z ní hezčí místo. Smyslem našeho projektu je, že se budou žáci alespoň trochu více těšit do školy, budou si užívat společného posezení v relaxačním koutku. Zvelebením chodeb smajlíky zlepšíme pocity a náladu jak žákům, tak i učitelům.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 17 963 Kč.

ZŠ a MŠ Brno, Kotlářská, Kotlářská 4, Brno

Novinky projektu

05/06/2019 Slavnostní předání projektu

Konečně se přiblížil den slavnostního předání našeho projektu. Dne 3.6.2019 jsme uspořádali setkání s našimi rodiči. Seznámili jsme je s projektem a rodiče také zhlédli propagační video. Pak jsme je posadili do našeho relaxačního koutku. Libor a Denisa si připravili prezentaci o projektu. Přikládáme foto. Druhý den 4.6.2019 jsme uspořádali slavnost ve škole a koutek předali k užívání. Pozvali jsme vedení školy, učitele i žáky. koutek byl předán v 9.45 hodin a je hojně využíván. Jsme rádi, že se relaxační koutek líbí!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

21/05/2019 Tvoříme scénář, vyrábíme pozvánky a pamětní list

Dnes jsme ve výtvarné výchově dokončili pozvánku a pamětní list pro náš projekt Tuning school 4you. Jmenuji se Rafina a po dohodě s výtvarnicí jsem vytvořila barevný akvarel, který bude sloužit jako podklad pozvánky a podklad pro pamětní list. Využili jsme plakátek, který je volně přístupný na webu Extra třída. Naším nápadem také bylo, nechat na pamětní list podepsat všechny členy našeho týmu. Pamětní list s našimi jmény a podpisy bude viset na stěně relaxačního koutku, pozvánky rozdáme během příštího týdne.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

14/05/2019 Vyrábíme podlahové hry, stěny jsme vyzdobili smajlíky

Finišujeme na projektu. Na zkoušku jsme rozmístili natřené lavičky, abychom věděli, jak bude relaxační koutek vypadat. Ve volné třídě jsme se pokusili sestavit skákacího panáka. Stěny koutku jsme vyzdobili smajlíky. Už máme konkrétní představu, jak bude školní relaxační koutek vypadat. Pospíchali jsme, nyní máme vše uklizeno, chceme spolužáky a učitele překvapit! Připravujeme slavnostní otevření.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

14/05/2019 Natíráme lavičky

Barvy nakoupeny. Zvolili jsme vodou ředitelné, oranžová barva je syntetická, bohužel vodou ředitelnou neměli. Natíraly holky, pomoc nám poskytla učitelka výtvarné výchovy a pan školník (půjčil nám plachtu). Lavičky jsou v barvě: modrá, zelená, oranžová, žlutá a červená. Myslíme, že se nám nátěr povedl.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

29/04/2019 Montujeme lavičky

Dnes 29.dubna jsme se konečně pustili do montování laviček. Byl nám velmi nápomocný pan školník, který nám dal k dispozici školní dílnu a půjčil nám nářadí: vrtačku, gumové kladivo, lepidlo, utahovací klíč a šroubovák. Pomáhal nám také s návodem, jak naši první lavičku z prkýnek smontovat. Další lavičky jsme už zvládli úplně sami. Společná práce při montování laviček se nám zdařila.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/04/2019 Skákací panák

Nastal čas pro tvorbu podlahových her. Inspirovali jsme se na I. stupni, ale náš skákací panák nebude z lepící pásky! V grafickém návrhu máme panáka z celopodlahové fólie. Rádi bychom začali s realizací podlahových her, čekáme však na smlouvu s Lipkou.

16/04/2019 Grafický návrh laviček

Vytváříme grafický návrh malby laviček. Ve školní družině mají červené a žluté lavičky. Byli jsme se na ně podívat. Máme rádi pestřejší barvy. Rozhodnuto. Naše lavičky budou v barvě: bílá, modrá, žlutá, červená a zelená. Rádi bychom se pustili do práce, čekáme však na smlouvu.

obrázek k reportáži

01/03/2019 Dokončení grafických návrhů

Dne 1.3 2019 jsme dokončili grafický návrh smajlíků a podlahových her. Smajlíky přikládáme do fotogalerie.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

05/02/2019 Oslava dokončení plánů Tuning school 4you

Dne 14. prosince jsme oslavili dokončení plánů projektu Tuning school 4you. Oslava se konala v cukrárně na Kounicově ulici v Brně. Zákusky byly výborné, den jsme si užili.

obrázek k reportáži

Plán projektu

15/10/2018

Seznamujeme se s projektem Extra Třída a webem Extra Třída

 

15/11/2018

Máme projektový den, tvoříme projekt

 

21/01/2019

Dokončujeme grafický návrh smajlíků a podlahových her

 

04/02/2019

Konzultujeme s firmou, zadáváme do výroby lepící fólie pro podlahové hry dle našeho grafického návrhu

 

11/03/2019

Vytváříme grafický návrh malby laviček a pamětního listu

 

01/04/2019

Montujeme lavičky

 

15/04/2019

Natíráme lavičky

 

14/05/2019

Z lepící fólie vyrábíme podlahové hry, na stěny malujeme smajlíky

 

21/05/2019

Tvoříme scénář a vyrábíme pozvánky na slavnostní předání projektu

 

19/06/2019

Na Zahradní slavnosti předáme relaxační koutek

Hotovo!