Ve škole jako doma

Dokončený v 6. výzvě (školní rok 2017/2018)

My jako Extra třída jsme se rozhodli se do tohoto projektu zapojit, abychom si zpříjemnili pobyt ve škole. S nápadem přišla naše učitelka a my nadšeně souhlasili. Projekt jsme pojmenovali Ve škole jako doma. Z věcí, které bychom rádi zlepšili, jsme si vybrali natření plotu před školou a vytvoření posezení s malou knihovnou na chodbě. Natřít plot jsme se rozhodli, protože ten starý nám připadal starý a ošlehaný, a taky jsme si mysleli, že by se hezký barevný plot mohl líbit dětem v družině, když jdou ven. Komu by se taky nelíbil? Na knihovničce s posezením jsme se shodli my i s ostatními třídami. Všichni by uvítali místo, kde si můžou v klidu sednout a učit se na test, nebo si vzít knížku a číst si. A nebo jen relaxovat. Taková je zhruba naše představa. Doufáme, že se nám to povede.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 17 560 Kč.

ZŠ Novolíšeňská, Novolíšeňská 10, Brno

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 100 %
Naše odměna je - Návštěva aquaparku nebo - Laser game nebo - Výlet do zahraničí (Bratislavy)
Předpokládaná cena odměny je 6 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 6 000 Kč
 

Novinky projektu

18/06/2019 Odměna

Plot i relaxační zóna jsou dokončené. Všichni spolužáci i učitelé vypadají nadšeně. Doufáme, že se nám podařilo splnit, že se všichni cítí ve škole lépe (proto jsme zvolili i název projektu Ve škole jako doma). Za odměnu jsme si vybrali koupání s občerstvením, které plánujeme na konci června.

18/06/2019 HOTOVO!

Celý náš projekt je hotový a dokončený. Drželi jsme se našeho návrhu, který jsme odevzdali na konci prosince, ale pár drobných změň jsme udělali - barva plotu je nakonec jen zelená, knihovnička vznikla z bedýnek (ne z palet) a palety se nám podařilo sehnat zdarma od rodičů našeho spolužáka.

18/06/2019 Natřeli jsme plot

Poslední krok, který nám chyběl dokončit v našem projektu bylo natření plotu před školou. Nejprve jsme museli odstranit rez a poté natírali plot zelenou barvou. Plot jsme museli natřít pouze zelenou barvou. Barvy určené přímo na ploty totiž nebyly nabízeny v tak barevných odstínech, jak jsme si představovali. Pokud bychom chtěli použít pestré barvy, museli bychom dělat ještě jeden až dva nátěry podkladovou barvou, což by bylo zbytečně komplikované a hlavně zdlouhavé. Jak se nám to povedlo, se můžete podívat na fotkách, na kterých můžete zároveň srovnat stav před a po natření.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

10/06/2019 Otevření relaxační zóny

Dne 7.6. jsme společně s paní zástupkyní a třídou 3.A přestřihnutím červené pásky otevřeli relaxační zónu. Třeťákům jsme předčítali z knihy Ježeček Dupálek. Děti poté odpovídali na naše otázky ohledně příběhu. Otevření se nám povedlo a od této chvíle už spolužáci mohou relaxační zónu plně využívat.

05/06/2019 Relaxační zóna je hotová

Relaxační zónu jsme dnes definitivně dokončili a ostatní spolužáci ji mohou začít používat. V pátek nás čeká slavnostní otevření, kdy proběhne akce Den s knihou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

31/05/2019 Už dorazily i podsedáky

V těchto dvou krabicích nám dorazily už i podsedáky. Vše už máme tedy připravené a příští středu dáme naši relaxační zónu dohromady.

obrázek k reportáži

31/05/2019 Sedačka už je skoro hotová...

Za pomoci pana školníka jsme dali dohromady nařezané palety a místa, která budou vidět, natřeli barvou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/05/2019 Montování bedýnek

Nakonec jsme se rozhodli, že naše knihovna nebude z palet, ale z bedýnek. Někteří z nás se sešli po vyučování, aby bedýnky smontovali. Velice se nám to povedlo a projekt už se začíná blížit ke konci...

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/05/2019 Už natíráme!

Tento týden jsme natřeli všechny cívky, které budou sloužit jako židličky k našemu posezení. Také jsme začali natírat palety, které použijeme na výrobu sedačky, ale natření musíme ještě příští týden dokončit.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

06/05/2019 Jsme připraveni k akci...

Palety už máme nařezané a připravené na nátěr. S nařezáním nám pomáhal taťka naší spolužačky. Příští pondělí začneme konečně palety i cívky natírat.

obrázek k reportáži

06/05/2019 Sbírka knížek a časopisů

Vyhlásili jsme sbírku knížek a časopisů na naší škole. Po celé škole jsme rozvěsili plakáty. Teď už jen čekáme, kolik nám spolužáci přinesou knížek a časopisů.

obrázek k reportáži

29/04/2019 Cívky už konečně dorazily

Konečně se nám podařilo po dlouhém hledání sehnat i cívky. Pomalu se tedy můžeme pustit do práce.

obrázek k reportáži

24/04/2019 Už se to blíží...

Během dubna jsme si začali rozdělovat úkoly a začali shánět materiál. Rodiče našeho spolužáka nám sehnali a přivezli palety a velké cívky. Ještě musíme obstarat menší cívky a zorganizovat sbírku knih na naši knihovničku. Celý projekt bychom chtěli uskutečnit během května.

obrázek k reportáži

20/03/2019 Prostor pro relaxační zónu

V těchto místech vznikne naše nová relaxační zóna.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

20/03/2019 Seznam materiálu a úkolů

Na jedné třídnické hodině jsme se rozdělili do pár skupin. Jedna udělala myšlenkovou mapu s nákupem potřebného materiálu. Druhá se zabývala tím, co je třeba před výrobou ještě udělat.Takto máme alespoň přehled, co musíme ještě udělat a zařídit před tím, než začneme celou relaxační zónu dávat dohromady.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

19/03/2019 Tvorba nákresů

Ve škole jsme během února se spolužáky přemýšleli nad plánem relaxační zóny, která bude na chodbě u naší třídy. Chtěli bychom zde umístit knihovničku, sedačku a stolek z palet a menší posezení z cívek. Máme několik návrhů a z nich ještě vybereme ten nejlepší. Zároveň holky tvořily nákres na barevné provedení plotu před školou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

21/12/2018

Odevzdat návrh projektu

 

31/01/2019

Vytvořit přesné nákresy, jak bude vypadat relaxační zóna a co bude obsahovat, promyslet, jaké barvy použijeme na plot

 

28/02/2019

Dokončit přesný seznam potřebného materiálu a nářadí

 

31/03/2019

Dohodnout se na termínu realizace,připomenout si, kdo bude dělat jakou práci,objednat materiál, začít pracovat na propagaci projektu

 

30/04/2019

Uspořádat sbírku knížek a časopisů do nově připravované knihovny

 

24/05/2019

Výroba stoliček z cívek, sedačky a knihovny z palet, natření plotu

 

31/05/2019

Slavnostní otevření relaxační zóny = Den s knihou (akce pro žáky 2. tříd)

 

19/06/2019

Užít si odměnu

Hotovo!