Ve škole jako doma

Dokončený v 6. výzvě (školní rok 2017/2018)

My jako Extra třída jsme se rozhodli se do tohoto projektu zapojit, abychom si zpříjemnili pobyt ve škole. S nápadem přišla naše učitelka a my nadšeně souhlasili. Projekt jsme pojmenovali Ve škole jako doma. Z věcí, které bychom rádi zlepšili, jsme si vybrali natření plotu před školou a vytvoření posezení s malou knihovnou na chodbě. Natřít plot jsme se rozhodli, protože ten starý nám připadal starý a ošlehaný, a taky jsme si mysleli, že by se hezký barevný plot mohl líbit dětem v družině, když jdou ven. Komu by se taky nelíbil? Na knihovničce s posezením jsme se shodli my i s ostatními třídami. Všichni by uvítali místo, kde si můžou v klidu sednout a učit se na test, nebo si vzít knížku a číst si. A nebo jen relaxovat. Taková je zhruba naše představa. Doufáme, že se nám to povede.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 17 560 Kč.

ZŠ Novolíšeňská, Novolíšeňská 10, Brno

Novinky projektu

18/06/2019 Odměna

Plot i relaxační zóna jsou dokončené. Všichni spolužáci i učitelé vypadají nadšeně. Doufáme, že se nám podařilo splnit, že se všichni cítí ve škole lépe (proto jsme zvolili i název projektu Ve škole jako doma). Za odměnu jsme si vybrali koupání s občerstvením, které plánujeme na konci června.

18/06/2019 HOTOVO!

Celý náš projekt je hotový a dokončený. Drželi jsme se našeho návrhu, který jsme odevzdali na konci prosince, ale pár drobných změň jsme udělali - barva plotu je nakonec jen zelená, knihovnička vznikla z bedýnek (ne z palet) a palety se nám podařilo sehnat zdarma od rodičů našeho spolužáka.

18/06/2019 Natřeli jsme plot

Poslední krok, který nám chyběl dokončit v našem projektu bylo natření plotu před školou. Nejprve jsme museli odstranit rez a poté natírali plot zelenou barvou. Plot jsme museli natřít pouze zelenou barvou. Barvy určené přímo na ploty totiž nebyly nabízeny v tak barevných odstínech, jak jsme si představovali. Pokud bychom chtěli použít pestré barvy, museli bychom dělat ještě jeden až dva nátěry podkladovou barvou, což by bylo zbytečně komplikované a hlavně zdlouhavé. Jak se nám to povedlo, se můžete podívat na fotkách, na kterých můžete zároveň srovnat stav před a po natření.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

10/06/2019 Otevření relaxační zóny

Dne 7.6. jsme společně s paní zástupkyní a třídou 3.A přestřihnutím červené pásky otevřeli relaxační zónu. Třeťákům jsme předčítali z knihy Ježeček Dupálek. Děti poté odpovídali na naše otázky ohledně příběhu. Otevření se nám povedlo a od této chvíle už spolužáci mohou relaxační zónu plně využívat.

05/06/2019 Relaxační zóna je hotová

Relaxační zónu jsme dnes definitivně dokončili a ostatní spolužáci ji mohou začít používat. V pátek nás čeká slavnostní otevření, kdy proběhne akce Den s knihou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

31/05/2019 Už dorazily i podsedáky

V těchto dvou krabicích nám dorazily už i podsedáky. Vše už máme tedy připravené a příští středu dáme naši relaxační zónu dohromady.

obrázek k reportáži

31/05/2019 Sedačka už je skoro hotová...

Za pomoci pana školníka jsme dali dohromady nařezané palety a místa, která budou vidět, natřeli barvou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/05/2019 Montování bedýnek

Nakonec jsme se rozhodli, že naše knihovna nebude z palet, ale z bedýnek. Někteří z nás se sešli po vyučování, aby bedýnky smontovali. Velice se nám to povedlo a projekt už se začíná blížit ke konci...

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/05/2019 Už natíráme!

Tento týden jsme natřeli všechny cívky, které budou sloužit jako židličky k našemu posezení. Také jsme začali natírat palety, které použijeme na výrobu sedačky, ale natření musíme ještě příští týden dokončit.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

06/05/2019 Jsme připraveni k akci...

Palety už máme nařezané a připravené na nátěr. S nařezáním nám pomáhal taťka naší spolužačky. Příští pondělí začneme konečně palety i cívky natírat.

obrázek k reportáži

06/05/2019 Sbírka knížek a časopisů

Vyhlásili jsme sbírku knížek a časopisů na naší škole. Po celé škole jsme rozvěsili plakáty. Teď už jen čekáme, kolik nám spolužáci přinesou knížek a časopisů.

obrázek k reportáži

29/04/2019 Cívky už konečně dorazily

Konečně se nám podařilo po dlouhém hledání sehnat i cívky. Pomalu se tedy můžeme pustit do práce.

obrázek k reportáži

24/04/2019 Už se to blíží...

Během dubna jsme si začali rozdělovat úkoly a začali shánět materiál. Rodiče našeho spolužáka nám sehnali a přivezli palety a velké cívky. Ještě musíme obstarat menší cívky a zorganizovat sbírku knih na naši knihovničku. Celý projekt bychom chtěli uskutečnit během května.

obrázek k reportáži

20/03/2019 Prostor pro relaxační zónu

V těchto místech vznikne naše nová relaxační zóna.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

20/03/2019 Seznam materiálu a úkolů

Na jedné třídnické hodině jsme se rozdělili do pár skupin. Jedna udělala myšlenkovou mapu s nákupem potřebného materiálu. Druhá se zabývala tím, co je třeba před výrobou ještě udělat.Takto máme alespoň přehled, co musíme ještě udělat a zařídit před tím, než začneme celou relaxační zónu dávat dohromady.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

19/03/2019 Tvorba nákresů

Ve škole jsme během února se spolužáky přemýšleli nad plánem relaxační zóny, která bude na chodbě u naší třídy. Chtěli bychom zde umístit knihovničku, sedačku a stolek z palet a menší posezení z cívek. Máme několik návrhů a z nich ještě vybereme ten nejlepší. Zároveň holky tvořily nákres na barevné provedení plotu před školou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

21/12/2018

Odevzdat návrh projektu

 

31/01/2019

Vytvořit přesné nákresy, jak bude vypadat relaxační zóna a co bude obsahovat, promyslet, jaké barvy použijeme na plot

 

28/02/2019

Dokončit přesný seznam potřebného materiálu a nářadí

 

31/03/2019

Dohodnout se na termínu realizace,připomenout si, kdo bude dělat jakou práci,objednat materiál, začít pracovat na propagaci projektu

 

30/04/2019

Uspořádat sbírku knížek a časopisů do nově připravované knihovny

 

24/05/2019

Výroba stoliček z cívek, sedačky a knihovny z palet, natření plotu

 

31/05/2019

Slavnostní otevření relaxační zóny = Den s knihou (akce pro žáky 2. tříd)

 

19/06/2019

Užít si odměnu

Hotovo!