Vysazení vánočního stromu pro Deblín

Dokončený v 6. výzvě (školní rok 2017/2018)

Náš projekt je vysazení vánočního stromu pro Deblín. Má to smysl, protože se nebudou muset kácet zbytečně každý rok nové vánoční stromy. Ušetří to každoroční kácení.Ale také se to spojí s rozsvícení vánočního stromu.A také s vánočním jarmarkem pro Deblín.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 18 000 Kč.

Základní škola a Mateřská škola Deblín, okres Brno-venkov, příspěvková organizace, Deblín 277, 66475, Deblín

Novinky projektu

27/06/2019 Všichni slavíme

Byli jsme uvolněni z vyučování a akci jsme chystali celý den. Na zahradní slavnosti jsme zasadili vánoční strom, který zalili hasiči. Kvůli nepříznivému počasí jsme museli slavnost přesunout do budovy školy, ale i tak se akce velmi povedla.

27/06/2019 Velká očekávání

Bylo domluveno, že strom přijde s několika denním předstihem, ale došel 28.4. (den před sázením). Byli jsme překvapeni výškou stromu, protože jsme si objednali přibližně 3,5 metrů vysoký, ale došel strom o výšce necelých 2 metrů.

27/06/2019 Zahradní slavnost

Pozvali jsme pana starostu a hasiče, požádali jsme o pomoc KPŠ Kamarád a zařídili vystoupení tanečního kroužku. Vytvořili jsme plakát, přidali jsme ho na stránky školy a roznesli ho po okolních obcích. Pak jsme obcházeli všechny třídy a zvali jsme je na slavnost. Domluvili jsme se a každý přinesl něco slaného nebo sladkého a požádali jsme paní Flachsovou o stánek s cukrovou vatou. Týden před slavností jsme šli kopat jámu, abychom měli strom kam zasadit. Vymýšleli jsme různé aktivity, soutěže, hry a program pro děti. Pak jsme zajistili ozvučení, hudbu a výzdobu. Také jsme vyrobili lístečky a srdíčka, na které mohli návštěvníci napsat vzkaz nebo přání našemu stromu.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

27/06/2019 Velké zařizování

Stanovili jsme si cíl, sestavili jsme harmonogram a rozdělili si role v týmu. Na internetu jsme hledali vhodný strom, který by byl odolný vůči lýkožroutu smrkovému a suchu. Když už jsme s nevěděli rady, tak jsme zavolali jsme panu dendrologovi, aby nám poradil, jaký strom máme vybrat. Doporučil nám sazenici jedle kavkazské. Telefonicky jsme kontaktovali dodavatele stromů. Ti nám řekli, ať jim napíšeme email s objednávkou, ale nereagovali na něj. Naštěstí bratr paní učitelky pracuje v lesnictví, takže nám sazenici domluvil.

27/06/2019 Vysazení vánočního stromu pro Deblín

Po akci jsme vytiskli a rozdali dotazníky po třídách, abychom zjistili zpětnou vazbu. Všem se akce líbila a nikdo by nic nezměnil. Nejvíce se návštěvníkům líbili hry a aktivity, které jsme vymysleli. Také se jim hodně líbilo umístění stromu.


Plán projektu

17/01/2019

Obvolat dodavatele stromů,objednat vánoční strom,vyrobit pozvánku na zahradní slavnost k sázení našeho vánočního stromu + dotazník k této akci,harmonogram k této akci,časový harmonogram,nastavení cílů SMART

 

22/04/2019

Převzetí sazenice vánočního stromu (jedle kavkazské)

 

29/04/2019

Příprava zahradní slavnosti

 

30/04/2019

Zahradní slavnost u příležitosti zasazení vánočního stromu

 

02/05/2019

Výroba internetového dotazníku na ohodnocení akce

Hotovo!