Ať přiletí rorýsi!

Podaný v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Rozhodli jsme se náš projekt věnovat ochraně přírody kolem nás a podpořit možnosti hnízdění rorýsů. Protože rorýsi jsou v současné době stavbou svých hnízd zcela závislí na lidských sídlech a ve volné přírodě už vůbec nehnízdí, vyrobíme jim hnízdní budky. Nainstalujeme je na budovu školy ve Veliši, kde podpoříme už existující kolonii rorýsů a na budovu školy v Robousích, kam se pokusíme rorýse nalákat, protože zde ještě nehnízdí. Na výrobu budek uspořádáme dílnu v pergole přírodovědného parčíku v Robousích a pozveme všechny malé i velké příznivce rorýsů, aby nám přišli pomoct s jejich výrobou. Do každé budovy školy vyrobíme informační panel o životě rorýsů. Do jedné z budek umístíme kameru, pomocí ní budeme nahrávat krátká videa, která budou prezentována v aktualitách na stránkách školy. Na závěr projektu proběhne na 2.stupni v Robousích "Rorýsí jarmark", na který připravíme prezentaci o rorýsích a spoustu zábavných úkolů o životě rorýsů.
Ucházíme se o 30 000 Kč.

ZŠ Bodláka a Pampelišky, Robousy 41, Jičín

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 14 %
Naše odměna je školní výlet do IQ LANDIE v Liberci
Předpokládaná cena odměny je 5 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 5 000 Kč
 
 

Novinky projektu

02/02/2017 Návrhy tabulí

V minulém týdnu jsme dokončili zjišťování informací o rorýsovi obecném. Výsledkem našeho úsilí je návrh, jak budou vypadat informační tabule a texty na nich, které umístíme na 1.stupni naší školy ve Veliši a na 2.stupni v Robousích. Budou sloužit veřejnosti, která se z nich bude moct dozvědět vše o našem projektu. Teď nám zbývá nakreslit obrázky k textům z informačního panelu, nechat je natisknout na plastovou desku a podle plánu vyrobit informační tabuli. K budovám ji umístíme ještě před pořádáním dílen na výrobu rorýsovníků.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

31/01/2017 Prezentace před zástupci firem

V pondělí 23.ledna 2017 proběhla v naší třídě prezentace projektu "Ať přiletí rorýsi!" před zástupci jičínských firem a zástupci EDUinu. Z jičínských firem se prezentace zúčastnil pan Pavel Pidrman ze závodu Continental a pan Josef Kunt z firmy M-SILNICE. Z EDUinu přijeli paní Barbora Vobořilová a pan Michal Kaderka. Před nimi jsme popsali náš projekt a požádali je o finanční nebo materiální podporu. Prezentace byla pro nás náročná, ale máme z ní dobrý pocit. Byla důležitá pro projekt a přinesla nám dobrou zkušenost pro budoucnost. Na konci proběhla diskuze s přítomnými a v ní jsme dostali podněty, které máme zástupcům firem ještě zodpovědět a doplnit tak, abychom mohli dále jednat o případném sponzorském příspěvku. Děkujeme všem, kdo se naší prezentace zúčastnili!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

27/01/2017

zjišťování informací o rorýsích

 

28/02/2017

výroba dvou informačních panelů o rorýsích

 

24/03/2017

zajištění materiálu na rorýsí budky a plošiny pro instalaci budek

 

11/04/2017

dílna v Robousích

 

21/04/2017

instalace budek na školu v Robousích

 

25/04/2017

Veliš - výroba a instalace budek na budovu školy

 

23/05/2017

"Rorýsí jarmark" v Robousích

Hotovo!