Galerie Gymjat

Dokončený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Náš projekt Galerie Gymjat umožňuje realizaci výstavy v naší škole. Výstavu chceme připravit sami, a do budoucnosti chceme využít stojany k dalším výstavám. Výstava je určena pro naše žáky, ale i návštěvníky z řad veřejnosti. Putovní výstava (ZŠ Trmice a domov důchodců) bude do dalších zařízení instalována dle časového harmonogramu. V každém zařízení proběhne slavnostní otevření.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 19 750 Kč.

Gymnázium, Jateční 22, Ústí nad Labem

Novinky projektu

09/06/2017 Spaní ve škole

Ze čtvrtka 8. června na pátek 9. jsme spali ve škole. Tato akce nás bavila a stejně jako minulý rok jsme si ji užili. Jsme rádi, že jsme se i letos projektu zúčastnili a děkujeme Extra třídě, že nám to umožnila. Náš projekt byl poměrně úspěšný a lidé ho hodnotili velice pozitivně (asi hlavně protože se týká našeho města). Jediné co by změnili, je, že by přidali některé další městské části.

06/06/2017 Odiínstalování výstavy

V úterý, 6. června, jsme výstavu odinstalovali a převezli zpět do naší školy. Komunikace s domovem důchodců i samotný převoz proběhly bez problémů. Tímto jsme výstavu ukončili, ačkoli vystavovací panely budou i nadále používány.

06/06/2017 Převezení do domova důchodců a vernisáž

Ve čtvrtek, 24. května, jsme výstavu převezli do domova důchodců V klidu, na Severní Terase v Ústí nad Labem. Toho se ale neúčastnila celá třída. Nejprve jsme stojany rozmístili po společenské místnosti a poté jsme rozvěsili projekty a fotky k daným čtvrtím. Další den proběhla vernisáž. Výstavu jsme opět uvedli a zapískali na flétny písničku Memory. Přišlo se na nás podívat poměrně dost lidí. I když se všechno nepodařilo podle našich představ, akce byla povedená.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

23/05/2017 Výstava v Trmicích

Ve středu 10. května jsme převezli naši výstavu do Základní školy Trmice. Paní zástupkyně nám nabídla zapůjčení jejich výtvarných stojanů, tak jsme měli zjednodušenou situaci a nemuseli jsme převážet naše krásné nové stojany. Výstavu jsme nainstalovali velice rychle a po příchodu dvou pozvaných tříd jsme nejprve zapískali jednu skladbu na flétny a potom jsme žáky seznámili s cíli výstavy a jednotlivými texty a fotografiemi. Dětem se výstava líbila a paní učitelky říkaly, že vše využijí ještě u dalších tříd, což nás moc potěšilo.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

28/04/2017 Vernisáž výstavy

V pondělí 24. dubna proběhla vernisáž naší výstavy "Ústí včera a dnes", na které byla přítomna jako host paní Vobořilová. Na začátku výstavy jsme zapískali na flétny 'Život je jen náhoda' a po úvodním slově pana ředitele a naší spolužačky Zuzky, jsme se přesunuli k samotné výstavě. Jednotliví tvůrci představili výsledky své práce. Návštěvníci měli čas prohlédnout si výstavu a na závěr jsme opět zapískali (tentokrát i zazpívali). Součástí vernisáže bylo i občerstvení ve formě muffinů, které upekly spolužačky Eliška, Anička a Lucka. Překvapila nás hojná účast ostatních studentů. Z celé akce jsme měli velmi dobrý pocit.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

12/04/2017 Stojany

Tak konečně dorazily objednané stojany a už se můžeme pustit do výstavy.

21/03/2017 Přípavy na výstavu

Přípravy již jsou v plném proudu a všichni pilně pracují na svých projektech, které dohromady vytváří 7 skupin. Všichni pracují na historii města Ústí nad Labem a mají přidělené následující části: Centrum s ostrovem (část, která byla vybombardována), Předlice, Chemofarma, Zoologická zahrada, Chlumec, Střekov a Klíše.

obrázek k reportáži

15/03/2017 Výběr tématu výstavy

Původním plánem bylo vytvořit několik výstav s různými tématy, ale po konzultaci s organizátory jsme dospěli k závěru, že jen jedna výstava bude ideální. Rozhodování o tématu bylo o to náročnější, ale nakonec jsme to zvládli a jako téma pro naši práci jsme vybrali kombinaci historických fotografií v porovnání se současnou podobou daných míst v Ústí. Pokud bude místo spojeno s nějakou legendou či pověstí, převyprávíme a zveřejníme ji jakou součást výstavy.


Plán projektu

31/01/2017

nákup výstavních stojanů

 

15/02/2017

Příprava výstavy

 

24/04/2017

vernisáž výstavy

 

10/05/2017

výstava převezena do trmické školy

 

24/05/2017

výstava převezena do domova důchodců

 

07/06/2017

ukončení výstavy

 

23/06/2017

Společná akce, vyhodnocení projektu

Hotovo!