Po stopách historie města Mostu

Dokončený v 1. výzvě (školní rok 2012/2013)

Když se po městě procházíme, památky tam nacházíme. V muzeu ale nejsou a v naší škole jejich obrázky jsou, či spíše teprve budou, vytvořené naší třídou. Třída VIII. A jde do toho, podpořte nás a naše dílo bude krásně hotovo. Věříme, že Vás naše výstava přiláká a Vaše spokojenost bude veliká. Zveme Vás na naši expozici "Po stopách historie města Mostu", a to ve dnech od 3. 6. 2013 do 14. 6. 2013 (kromě víkendu) a už nyní se těšíme na Vaši návštěvu.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 13 205 Kč.

Základní škola, Most, Zdeňka Štěpánka 2912, příspěvková organizace, Zdeňka Štěpánka 2912/8, 434 01 Most

Novinky projektu

18/06/2013 Závěrečná hodnocení ze strany našich rodičů i občanů našeho města. Zpětná vazba i naší tří

Naše výstava byla realizována souběžně se sbírkou na pomoc oblastem postižených povodněmi na chodbě v přízemí pavilonu druhého stupně. Naší výstavu mohli vidět nejen žáci a učitelé, ale i všichni, kteří přišli darovat přeměty na pomoc povodním. Všichni, kdo viděli naší výstavu, jí hodnotili pochvalně. Moc nás těšilo, že i přes drobné překážky se nám povedlo vše realizovat, že se naše výstava líbila. Byli jsme i rádi, že jsme přispěli k výzdobě školy v době realizace mimořádné sbírky na pomoc oblastem postižených povodněmi. Díky všem ohlasům a dobrému pocitu s naší práce přemýšlíme, že se příští rok zase pustíme do dalšího projektu. Děkujeme všem za pomoc a podporu. Bylo to fajn.

04/06/2013 Slavnostní otevření výstavy

Výstava je zahájena a jsme velmi rádi, bylo to náročné, ale povedlo se.

04/06/2013 Umístění materiálů na svá místa.

Naše výstava se bude určitě líbit, vše je na svých místech.

04/06/2013 Příprava výstavy (výroba dřevěných stojanů, připevnění materiálů a jejich kompletace)

Skvělé, podařilo se, stojany jsme nevyráběli, využili jsme nabídky plastových panelů. Výstava je připravena a třída VIII. A může prezenttovat své úsilí, nebylo to lehké, ale máme hotovo. Hurá!!!!

16/05/2013 Kompletace

Hurá, podařilo se nám splnit další milník a vyřešit otázku stojanů. Již můžeme zdárně dokončit naše dílo.

06/05/2013 Předtiskové přípravy a tisk

Vzhledem k tomu, že se nám ještě zcela nepodařilo zkontrolovat všechny texty, tak i zde musíme popravdě uznat, že máme i tento milník jen zčásti hotov. Věříme, že vše řádně stihneme a výstava se bude všem líbit.

03/05/2013 Tvorba materiálů a Rozdělení práce

Tvorba naších materiálů je dokončena v tuto chvíli jse jen kontroluje práce žáků mezi sebou a porovnávání jestli je vše jak má být . Poté bude vše připraveno k tomu aby se vše mohlo vytisknout a pracovat s tím dále ---------------------------------------------------------------------------------- naše třída se rozdělila do čtyř skupin A každá si vybrala památku buď kostel , křtitelnici , zámek Jezeří a nebo hrad Hněvín . Ve skupinkách vypracovala otázky na to téma .

27/04/2013 Jazykové a stylistické korektury

Tento milník máme z velké části hotov, není jednoduché si kontrolovat text navzájem. Zpětná vazba nám trvá o chvilku déle než jsme plánovali. Posíláme si texty pomocí e-mailu a trošku se někteří opožďují i nejsou tak důslední, jak bychom potřebovali. Opět si pomáháme navzájem a učíme se řešit problémy.

23/04/2013 PŘÍBĚH MOROVÉHO SLOUPU

Místo konání výstavy pro mostecké měšťany jako upomínku na více než jedenáct set obětí nákazy z roku 1680 z Mostu a okolí, kterou vytvořil italský sochař Pietro de Toscana. "PO STOPÁCH HISTORIE MĚSTA MOSTU" už máme vybrané .

05/04/2013 Tvorba obsahu našich materiálů

Zatím šlo vše poměrně snadno, u tohoto milníku už to začalo být i drobnými problémy, ne všichni odevzdali své materiály včas. Ještě více jsme si museli pomáhat a snad na výsledku bude znát naše velké úsilí. Věnovali jsme se i citacím zdrojů a i zde bylo znát, že jsme si dobře rozdělili úkoly (už se dobře známe). Nakonec se povedlo a máme hotovo.

04/04/2013 Zajištění místa konání výstavy "PO STOPÁCH HISTORIE MĚSTA MOSTU"

I tento úkol jsme měli zajištěn a domluven s pí. ředitelkou předem a začátkem dubna jsme se jen ujistili, zda se nic nezměnilo.

29/03/2013 Fotodokumentace pamětihodností či výtvarné ztvárnění

Tento milník jsme měli dokonce splněný dříve, bavilo nás si pořídit fotky i v hodinách výtvarné výchovy malovat obrázky. Už se těšíme, jak se pochlubíme.

18/02/2013 Zprávička

Se třídou VIII. A sbíráme data a informace související se specifiky regionu a připravujeme obsah výstavy „Po stopách historie města Mostu“. Věnujeme se i zamyšlení a využití metody: Volné psaní žáků na téma - Ústup našeho města těžbě uhlí a osud památek (Záchrana památek)

18/02/2013 Články o historii města Mostu k případnému využití

Proč a kam zmizelo královské město Most? AMB_leden 2010 Naše sochy: Čtyři živly u mosteckého magistrátu, DM ze dne 18.11. 2003 Naše sochy: Morový sloup, DM ze dne 12. 11. 2003

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

14/02/2013 Jak se podílíme na vypracování podkladů pro výstavu.

Antoš Filip - KOSTEL , HNĚVÍN . Bechiňská Pavla - KOSTEL , HNĚVÍN , JEZEŘÍ . Brixi Petr - MOROVÝ SLOUP , KŘITITELNICE . Čermák Petr - KOSTEL , HNĚVÍN , JEZEŘÍ . Dejová Kateřina - KOSTEL , MOROVÝ SLOUP , HNĚVÍN . Filipová Nikola - KŘTILENICE, KŘTITELNICE . Chadimová Petra - KOSTEL , 4 ŽIVLY ,JEZEŘÍ + POMOC VŠE.. Horáková Veronika - KOSTEL , 4 ŽIVLY , JEZEŘÍ Kozák Ľjudovít - MOROVÝ SLOUP , 4 ŽIVLY , HNĚVÍN , JEZEŘÍ . Kůřil Tomáš - MOROVÝ SLOUP , HNĚVÍN , JEZEŘÍ . Kraftová Kateřina - KOSTEL , 4 ŽIVLY , KŘTITELNICE. Lančaričová Nikol - KOSTEL ,HNĚVÍN , JEZEŘÍ . Morávková Lucie - KŘTILETNICE , JEZEŘÍ . Netolický Marcel - MOROVÝ SLOUP , JEZEŘÍ , UPRAVA. Pancner Patrik - KOSTEL , HNĚVÍN , KŘTITELNICE . Podmajerská Kateřina - KOSTEL , 4 ŽIVLY , HNĚVÍN . Porada Vladimír - MOROVÝ SLOUP , 4 ŽIVLY , JEZEŘÍ . Smeták František - KOSTEL ,4 ŽIVLY ,JEZEŘÍ Šnaider Jakub - MOROVÝ SLOUP ,HNĚVÍN ,HNĚVÍN. Vitochová Tereza - KOSTEL , HNĚVÍN Zajačíková Lucie - KOSTEL , JEZEŘÍ

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

30/01/2013 Tvorba obsahu našich materiálů

Vzhledem k tomu, že jsme měli již shromážděná data a informace, byl tento úkol poměrně lehký. Jen jsme těžko vybírali důležité a v některých případech jsme se ve skupině pěkně dohadovali, co je podstatné a co neuvedeme. Skupinová práce byla pro nás velmi zajímavá – sdílení názorů, prezentace výsledků, argumentace. Překvapilo nás, jak snadno jsme si rozdělili práci a dokázali jsme se vzájemně pomáhat. Věříme, že obsah výstavy jsme vybrali zajímavě a bude se všem líbit.

03/01/2013 Sběr dat a informací

Sběr dat a informací související se specifiky regionu - naše třída se rozdělila do skupin a každá skupina vypracovala vybranou památku. Celkem se nám tento úkol podařil. Zamyšlení a využití metody: Volné psaní žáků na téma - Ústup našeho města těžbě uhlí a osud památek (Záchrana památek) - v hodině slohu jsme se zamýšleli, metoda - volné psaní je nám dobře známá, samotné nás překvapilo, jak se nám naše zamyšlení dařilo. Úspěšné práce jsme si schovali, abychom je mohli využít na naší výstavě.

29/11/2012 Pochvala za práci v týmu

Děkuji za plnění úkolů, pěkné, moc chválím za společnou práci v týmu. Těší mě naše spolupráce, pochvalně hovoří i ostatní vyučující. Patron H. T.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

07/11/2012

Tvorba seznamu pamětihodností a zajímavých míst našeho města.

 

03/01/2013

Sběr dat a informací související se specifiky regionu. Zamyšlení a využití metody: Volné psaní žáků na téma - Ústup našeho města těžbě uhlí a osud památek (Záchrana památek)

 

30/01/2013

Tvorba obsahu našich materiálů.

 

29/03/2013

Fotodokumentace pamětihodností či výtvarné ztvárnění.

 

04/04/2013

Zajištění místa konání výstavy "PO STOPÁCH HISTORIE MĚSTA MOSTU"

 

05/04/2013

Tvorba materiálů.

 

27/04/2013

Jazykové a stylistické korektury.

 

06/05/2013

Předtiskové přípravy a tisk.

 

14/05/2013

Příprava výstavy (výroba dřevěných stojanů, připevnění materiálů a jejich kompletace)

 

20/05/2013

Umístění materiálů na svá místa.

 

03/06/2013

Slavnostní otevření výstavy.

 

14/06/2013

Ukončení výstavy a úklid panelů.

 

20/06/2013

Závěrečná hodnocení ze strany našich rodičů i občanů našeho města. Zpětná vazba i naší třídy.

Hotovo!