MAKEJ!

Podpořený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

MAKEJ! Makej na sobě krok za krokem se zlepšuj, poznávej sám sebe, posuň hranice svých možnosti, překonej strach. Ostatní nejsou tvoji soupeři,zvítězit můžeš jenom sám nad sebou. Ostatní tě můžou inspirovat, povzbuzovat a prožívat s tebou radost z pohybu. Někteří lidé z naší třídy jsou nadšení pro parkour, zkouší trénovat, kde se dá. Parkour je umění pohybu překonávání překážek. Při něm jsou využívány přirozené pohyby jako běh, skákání a lezení, pomocí kterých se co nejefektivněji a nejrychleji dostává člověk z místa na místo. Není to bláznivý a nebezpečný sport, jak často můžete číst a slyšet. Když se dělá dobře a máte ho pod kontrolou, je parkour skvělá cesta k sebezdokonalování. A nejde jen o fyzičku! Chceme vybudovat bezpečné cvičební prvky na hřišti u školy, přístupné pro všechny, kterým bije srdce pro parkour stejně jako nám. Uspořádáme sportovní odpoledne, kde parkour představíme a nalákáme další lidi, aby si tenhle super sport vyzkoušeli a chodili trénovat s námi.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

Základní škola Chomutov, Zahradní 5265, Zahradní 5265, 430 05 Chomutov

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 25 %
Naše odměna je Chceme spolu jet někam na super výlet.
Předpokládaná cena odměny je 5 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 5 000 Kč
 

Novinky projektu

16/05/2017 Porada s panem truhlářem

Porada proběhla už dávno, teď už se pracuje na cvičebních prvcích. Budou z dřevěných palet a budou senzační. Variabilní i skladné. Aspoň tak jsme je navrhli!

obrázek k reportáži

Plán projektu

28/02/2017

Zkonzultujeme s odborníky, jak by měly cvičební prvky vypadat. Zhotovíme návrh a oslovíme truhláře, který nám pomůže vyrobit základ arény.

 

30/04/2017

Budeme pracovat na doladění prvků ( smirkování, natírání, lakování povrchu ).

 

31/05/2017

Prvky budou instalovány na hřišti tak, abychom je mohli v praxi začít zkoušet. Zpropagujeme chystané setkání a slavnostní uvedení prvků do provozu.

 

09/06/2017

Odpoledne uspořádáme setkání na hřišti. Budeme očit limonádu, pouštět hudbu a cvičit parkour spolu se zájemci z okolí.

Hotovo!