MAKEJ!

Dokončený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

MAKEJ! Makej na sobě krok za krokem se zlepšuj, poznávej sám sebe, posuň hranice svých možnosti, překonej strach. Ostatní nejsou tvoji soupeři,zvítězit můžeš jenom sám nad sebou. Ostatní tě můžou inspirovat, povzbuzovat a prožívat s tebou radost z pohybu. Někteří lidé z naší třídy jsou nadšení pro parkour, zkouší trénovat, kde se dá. Parkour je umění pohybu překonávání překážek. Při něm jsou využívány přirozené pohyby jako běh, skákání a lezení, pomocí kterých se co nejefektivněji a nejrychleji dostává člověk z místa na místo. Není to bláznivý a nebezpečný sport, jak často můžete číst a slyšet. Když se dělá dobře a máte ho pod kontrolou, je parkour skvělá cesta k sebezdokonalování. A nejde jen o fyzičku! Chceme vybudovat bezpečné cvičební prvky na hřišti u školy, přístupné pro všechny, kterým bije srdce pro parkour stejně jako nám. Uspořádáme sportovní odpoledne, kde parkour představíme a nalákáme další lidi, aby si tenhle super sport vyzkoušeli a chodili trénovat s námi.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

Základní škola Chomutov, Zahradní 5265, Zahradní 5265, 430 05 Chomutov

Novinky projektu

21/08/2017 Povedlo se!!

Makej! - To je nejen název celoročního projektu třídy 8.B, ale i výzva. Neseďte doma a pojďte ven. Cvičit, bavit se, makat na sobě. Celý školní rok kluci a holky z 8.B v rámci projektu Extra třída společnosti EDUin vymýšleli a vyráběli cvičební sestavu pro trénink parkouru. Dnes svůj projekt zakončili parádním sportovním odpolednem na hřišti u školy. Podpořit je přišly psovodky ze sdružení Psina. Jejich čtyřnozí kamarádi předvedli agility, sport, ve kterém podobně jako v parkouru jde o zdolávání překážek, hbitost a postřeh. K vidění bylo ale také cvičení s frisbee a dog dancing. Pejskové i jejich paničky byli skvělí. Další vystoupení, které bralo dech, připravili borci z klubu Street Hard Workers. Dokonalé pohyby, síla a přesnost. Skvělá ukázka toho, co člověk se svým tělem dokáže, pokud na sobě tvrdě pracuje. Všem hostům 8.B děkuje, klobouk dolů. No a i samotné originální bedny na parkour, variabilně sestavitelné, zažily svou premiéru. A osvědčily se, mrkněte na video. K tomu všemu litry limonády, dobrá muzika...prostě pohodové odpoledne. 8.B to nakonec dokázala. Ukázala, že umí být Extra třídou. A snad inspirovala třeba i vás ;)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

21/08/2017 Už se to blíží

Naše upoutávka ze školního webu a facebooku. Vytvořili jsme facebookovou událost a podle reakcí se zdá, že návštěvnost bude veliká! Extra třída 8.B něco chystá! Brzy se dozvíte víc!

21/08/2017 Práce v truhlárně

Pan truhlář za pomoci našeho projektového kolegy Davida při práci v truhlárně. Z bezpečnostních důvodů jsme některé fáze práce na bednách nemohli dělat sami, protože truhlářské mašiny jsou pro nezkušené ruce a prsty dost nebezpečné. A tak jsme práci chlapů aspoň sledovali a "očuchali si", jak je krásně tvořivá a voní. A jak je skvělé, když za práci vezme někdo, kdo opravdu umí. Foto_30/4_1, Foto_30/4_2, Foto_30/4_3, Foto_30/4_4

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/05/2017 Porada s panem truhlářem

Porada proběhla už dávno, teď už se pracuje na cvičebních prvcích. Budou z dřevěných palet a budou senzační. Variabilní i skladné. Aspoň tak jsme je navrhli!

obrázek k reportáži

Plán projektu

28/02/2017

Zkonzultujeme s odborníky, jak by měly cvičební prvky vypadat. Zhotovíme návrh a oslovíme truhláře, který nám pomůže vyrobit základ arény.

 

30/04/2017

Budeme pracovat na doladění prvků ( smirkování, natírání, lakování povrchu ).

 

31/05/2017

Prvky budou instalovány na hřišti tak, abychom je mohli v praxi začít zkoušet. Zpropagujeme chystané setkání a slavnostní uvedení prvků do provozu.

 

09/06/2017

Odpoledne uspořádáme setkání na hřišti. Budeme očit limonádu, pouštět hudbu a cvičit parkour spolu se zájemci z okolí.

Hotovo!