Naučná superzóna

Dokončený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Jsme třída 7.C a chtěli bychom vám představit náš projekt.Cílem našeho projektu je vybudovat naučnou super zónu za naší školou, aby děti netrávily volný čas jen doma a na mobilech.Zóna bude sloužit k tomu, aby lidé z našeho okolí a také naši spolužáci trávili vice času venku.Chceme udělat plácek za naší školou zábavnější a hezčí. Použijeme dřevěné palety. Palety sami obrousíme, natřeme, namalujeme a připravíme na slavnostní otevření 1.června 2017 na den dětí.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 26 370 Kč.

Základní škola Komenského 6, Žďár nad Sázavou, Komenského 6, Žďár nad Sázavou

Novinky projektu

16/06/2017 Slavnosntí otevření superzóny

Všichni jsem se nemohli dočkat, až naše dílo všem ukážeme. Na 1.6. jsme pozvali všechny své kamarády a lidičky co nám s projektem pomáhali. V 16:00 zahradu zaplnilo několik desítek lidí. Všichni byli moc překvapený, co jsme odvedli za práci. Moc se jim náš nápad líbil a byli jsme odměněni velkou pochvalou. Jsme rádi, že nám vyšlo pěkné počasí. Projekt jsme společně se svými rodiči a kamarády oslavili.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

16/06/2017 Příprava na slavnostní otevření

Naše práce už je skoro hotová. Dnes jsme udělali poslední úpravy. Nachystali jsme podsedáky a figurky na člověče a můžeme začít. Protože nám spolužáci slíbili, že nás přijdou podpořit, přichystali jsme jim malé občerstvení. Ve cvičném bytě jsme dělali jednohubky a napekli jsme něco sladkého na zub. Byl to další pěkný společný den.

05/06/2017 Instalace palet

Dnes jsme měli za úkol vynosit, sestavit a nainstalovat všechny palety na určené místo. Počasí nám přálo, tak jsme se s chutí pustili do práce. Smontovali jsme stoly a lavičky. Doinstalovali pexeso a přišroubovali dřevěné destičky na zakrytí výsledků početních příkladů. Jeden tatínek nám pomohl s instalací naučných tabulí. Celé odpoledne jsme si užili.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

30/05/2017 Pozvánka

Velké finále se blíží!!! Je potřeba pozvat všechny lidičky, kteří nám s projektem pomáhali. Vytvořili jsme krásné pozvánky a osobně je rozdali mezi naše kamarády.

obrázek k reportáži

10/05/2017 Tvoříme posezení do naší učebny v přírodě

Máme radost, že máme za sebou první část projektu. Tabule jsou hotové a ještě nám chybí posezení. Dnes jsme se v hodině výtvarné výchovy pustili do poslední fáze natírání. Lavice se nám podařilo sladit do barev jako tabule a teď nás čeká instalace.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

10/05/2017 To byla ale dřina

Dne 26.4. jsme zažili prima den. Tenhle den byl pro nás všechny mimořádně náročný a zajímavý. Navštívili nás kameramani z Prahy, kteří náš projekt budou dokumentovat. Rozhodli jsme se proto, že věnujeme naší práci celý den. Od rána jsme byli natěšení na další práci se dřevem. Natřené palety bylo potřeba doplnit výukovými a hracími prvky, tak jsme se do toho pustili. Malovali jsme hodiny, čísla a tvořily jsme pexeso. Naše práce se nám vydařila. Sami se můžete podívat.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/03/2017 My jsme ale malíři

Zase jsme se posunuli o krok dál. Pan truhlář nám dovezl předem navržené palety, které nám sám vyrobil. Krásně to po celé chodbě zavonělo dřevem. Rozdělili jsme se do tří skupin a každá skupina si vybrala svoji barvu. Vybaveni pracovním oblečením a rukavicemi, jsme se pustili do natírání. Každou paletu jsme museli natřít dvakrát. Šlo nám to pěkně od ruky a za odpoledne jsme zvládli natřít první část palet, které budou sloužit jako informační tabule.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

10/03/2017 Zapojíme i rodiče

Projekt Naučná superzóna nadchl nejen nás, ale i naše rodiče, kteří se rozhodli, že nás v naší práci podpoří. Svoji pomoc nám nabídl tatínek spolužáka, který pracuje jako truhlář. Navštívil nás ve třídě, kde jsme společně strávili dvě hodiny. Z tohoto odpoledne vzešla pěkná řada nápadů. Nakonec nám navrhl, že pro nás palety vyrobí a připraví je k nátěru. Nabídl nám pomoc při realizaci našeho projektu. Za jeho pomoc mu děkujeme.

10/03/2017 Prezentace projektu

V lednu se konala prezentace našeho projektu. Připravili jsme společně stoly s občerstvením a vyčkali na zástupce našeho města a zástupce Eduinu paní Vobořilovou a paní Píchovou. Po vzájemném seznámení náš spolužák Jirka odprezentoval naši prezentaci. I když setkání probíhalo v přátelské atmosféře, netrpělivě jsme čekali na názory našich hostů. Reakce byly pozitivní, projekt byl schválen a nám spadl kámen ze srdce. Těšíme se na další práci.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

10/03/2017 Návrh zdobení palet

Jednoho odpoledne jsme se sešli a konzultovali, jak budou palety vypadat a jak je nazdobíme. Rozhodli jsme se, že část připadne na lavičky, část na naučné a informační tabule. Na papír jsme si načrtli tvar palet a ty jsme pak dozdobovali. Z návrhů jsme vybrali ty nejlepší a rozhodli jsme se, že chceme mít naučné tabule s abecedou, matematickými příklady a kvíz na určování zvířecích stop. Dále zhotovíme stolek a sezení pro hraní deskových her. Pro menší děti nebude chybět klasická tabule s křídou.


Plán projektu

14/12/2016

Malování nákresu a shánení a nakupování materiálu

 

18/01/2017

Opracování palet

 

08/02/2017

Natírání palet

 

22/03/2017

Zdobení palet

 

24/05/2017

Sestavování a rozmístění palet, tvorba pozvánek

 

31/05/2017

Příprava na slavnostní otevření

 

01/06/2017

Slavnostní otevírání superzóny

Hotovo!