School For Fun

Podpořený v 5. výzvě (školní rok 2016/2017)

Jsme Kvarta z EKO gymnázia Brno a představujeme vám náš projekt Extratřídy – School4Fun. Většina škol se nám ani našim kamarádům nelíbí, proto vymyslíme a navrhneme, jak školy jednoduše vylepšit. Ve školách chybí odpočinkové zóny – navrhneme jednoduché a lehké řešení tohoto problému. Naučíme žáky z jiných škol vyrábět sedací vaky v kreativním hubu Industra a vaky si taky ve školách pořádně užijeme! Z palet vyrobíme velkou sedačku ve veřejné řemeslné dílně Hobbylab a připravíme podrobný návod pro výrobu. Navrhneme, jak graficky vylepšit třídy. Až bude vše hotovo, uspořádáme Den otevřených dveří, kde budeme prezentovat veřejnosti naše nápady a výrobky. Všem školám v Jihomoravském kraji zašleme nápady na vylepšení interiérů škol, které by se daly ve školách realizovat s podrobnými návody na výrobu. Doufáme, že díky našemu projektu se budou současné školy měnit v místa, kde se dobře studuje!
Na realizaci projektu jsme obdrželi 29 705 Kč.

EKO GYMNÁZIUM BRNO o. p. s., Labská 27, 625 00 Brno – Starý Lískovec

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 38 %
Naše odměna je Motokáry
Předpokládaná cena odměny je 4 800 Kč
Zbývá ještě vybrat 4 800 Kč
 

Novinky projektu

04/04/2017 Nákup materiálu

Během posledních pár týdnů jsme se věnovali také nákupům. Jak se šijí vaky už jsme se naučili minulý víkend. Nyní jsme dokoupili podšívku, potahové látky, zipy, nitě na sedací vaky. Materiál je tedy připraven a 18. 5. 2017 se můžeme se základními školami do šití vaků pustit! Nakoupeny máme také sítě na naši Síň slávy. Osobnosti a jejich citáty již máme vybrané. Teď už jen tisk, laminace a kreativní instalace.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

03/04/2017 Šicí dílna

V sobotu 25. března 2017 se celá naše třída včetně paní Schmiedové a pár dalších dobrovolníků vydali do šicí dílny Industra. Všichni jsme se bez problémů setkali před budovou a s dobrou náladou začali s prací. Nejdříve jsme se rozdělili do tří skupin pod vedením profesorů, paní Schmiedové a paní designérky. Začali jsme s šitím podšívek pro vaky. V průběhu celé akce jsme měli přestávky se zdravým občerstvením. Ty jsme taky "zaplňovali" společnými hrami, zábavou a komunikací s kamarády. Vše probíhalo harmonicky, až na pár drobných chybiček. Jako např.: v budově byla velká zima a byla zrovna v rekonstrukci, takže se všude povalovaly různé zajímavé věci a prach. Nám to ovšem moc nevadilo! Po namáhavé, zdlouhavé a ukrutné dřině jsme ze sebe vydali to nejlepší. Den jsme zakončili společným úklidem a odchodem domů. A tímto bychom chtěli poděkovat všem zúčastněným - spolužákům, profesoru Jelečkovi a jeho rodině, dále rodině Pokorných, paní Jourové, paní designérce, paní Litrbacké z Industra Cut and Sew za pomoc, rady a propůjčení šicí dílny a také všemi milované paní Schmiedové.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

28/03/2017 Jak jsme vybírali osobnosti na Síň slávy

Na začátku února někteří naši spolužáci začali obcházet třídy a zapisovat nápady na osobnosti pro Síň Slávy, která je součástí našeho projektu. Celkem bylo šest skupin: Vědci, Sportovci, Podnikatelé, Umělci, IT, Politici. V rozmezí dvou týdnů jsme sepsali všechny nápady ze všech tříd do excelových tabulek. Po skupinkách jsme si je rozdělili a začali o nich hledat zajímavosti a citáty, které by mohli být motivační texty na Síni Slávy. Po zjištění informací jsme se sešli a společně vybrali ty nejzajímavější osobnosti s dobrými citáty. Také jsme nakoupili černé a žluté sítě, kde potom rozvěsíme fotky a citáty osobností, které jsme vybrali. Domluvili jsme, že by nebylo nazbyt tam přidat i naše úspěšné spolužáky, kteří se snaží reprezentovat naši školu. A taky by neměli na síti chybět naši rodiče, kteří nám pomáhali. Ještě přemýšlíme, že fotky s citáty zalaminujeme, ale to je ještě ve hvězdách... „Ničeho se v životě nemusíme bát, jen to pochopit“, M. Currie Sklodowská

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

26/01/2017 Grafické návrhy

V pátek jsme dělali ve výtvarce návrhy obrázků, co by mohlo být na stěně ve třídě. Každý dělal, co by on chtěl a všem se to povedlo! Vše začalo ve čtvrtek, když nám paní Schmiedová, naše patronka, sdělila, že bychom si měli udělat grafický návrh. Již z dřívějška jsme měli nějaké nápady a tak každý hned začal přemýšlet. A Kuba přichází s prvním nápadem se sportovci, kteří běží do cíle. To se třídě docela zamlouvá a v tom Michal přichází s dalším nápadem na siluety postaviček s barevnými kaňkami za nimi. Tento nápad Sany ještě neslyšela, ale velice se jí zamlouvá a je v údivu. Všichni se už tedy těšíme na následující den a přenesení svých nápadů na papír. Je tu další den, 3.hodina a nám začíná výtvarka. Na začátku nám paní profesorka předá papíry, každý začne okamžitě kreslit a pár jedinců stále přemýšlí. Každá skupinka něco nakreslila a po dvou vyučovacích hodinách jsou nápady na světě a vypadají všechny krásně. Odcházíme na oběd a na něm si ještě sdělujeme, co jsme vlastně nakreslili. (Těšíme se na pondělí a na radost paní Schmiedové v očích, když uvidí jak šikovné květinky jsme!)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

31/01/2017

Vypracování přesných plánů a nákresů

 

28/02/2017

Nákup materiálu

 

31/03/2017

Výroba sedátek, lehátek a knihovny z palet

 

30/04/2017

Šití sedacích vaků a polštářů

 

15/05/2017

Výroba návodů pro ostatní školy

 

30/05/2017

Grafická výzdoba, síň slávy

 

15/06/2017

Propagace projektu, rozeslání návodu na výrobu ostatním školám

 

30/06/2017

Prezentace projektu a jeho výsledku, den otevřených dveří

Hotovo!