Zasaď strom a postav budku

Dokončený v 4. výzvě (školní rok 2015/2016)

Naše třída sedmáků se rozhodla uspořádat pro prarodiče a rodiče s dětmi z místní komunity společnou dílnu, kde si budou moct vyrobit domečky, krmítka a pítka pro živočichy, kteří žijí v našem okolí. Ty si pak umístí na zahradu a budou moct sledovat, jak živočichové domeček nebo krmítko využívají. Některé z vyrobených domečků a krmítek nainstalujeme i v blízkosti školy, umístíme do nich kameru a s její pomocí budeme společně pozorovat, jak žijí. Z natočeného videa z krmítka vytvoříme videoatlas „Kdo přiletí na návštěvu?“ a z materiálu z budek a domečků sestříháme videa „Podívej se, jak žiji.“, která budou umístěna na webových stránkách naší školy. V rámci projektu chceme spolu s rodiči a prarodiči v místním parčíku nasázet keře a stromy, které budou živočichům sloužit jako potrava a vytvořit jezírko, kde někteří z nich najdou útočiště a malým dětem tak ukázat, jak žijí a tak v nich probudit zájem o přírodu kolem nás.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 30 000 Kč.

ZŠ Bodláka a Pampelišky, Robousy 41, Jičín

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 120 %
Naše odměna je Dvoudenní pobyt s programem Muzea v Berouně.
Předpokládaná cena odměny je 5 000 Kč
Zbývá ještě vybrat 3 700 Kč
 

Novinky projektu

29/09/2016 Den otevřených dveří Extra tříd

Den otevřených dveří naší Extra třídy proběhne až na konci října. Vše už je připravené. Těšíme se, že se na nás přijde podívat hodně lidí. Chceme jim ukázat,co vše jsme v projektu udělali. Máme připravené stanoviště s aktivitami u jezírka, stanoviště u budek a krmítek a promítání videa "Kdo přiletěl na krmítko". Pouze video "Podívej se, jak žiji" se nám nepovedlo natočit, v budce s kamerou se v letošním roce žádný ptáček neuhnízdil.

27/09/2016 Keře a jezírko

Keře jsme nasázeli již na konci května, v současné chvíli dobře rostou. Povedlo se nám zdárně dokončit jezírko. Dalo nám nejvíce práce, jeho budování zabralo příliš času a bylo velmi náročné. V tuto chvíli je natažená fólie a postupně dopouštíme vodu, abychom mohli přenést rostliny a umístit je na své místo v jezírku. Celé léto přežívaly v náhradních "jezírcích" vytvořených z maltovníků.

03/06/2016 Dílna na výrobu domků pro živočichy

V úterý 24.května 2016 organizovala naše Extra třída dílnu na výrobu domečků pro živočichy. Vyrobili jsme domky pro čmeláky, včelky samotářky, pro ježky a veverky. Dílna se vydařila. Děkujeme všem, kteří přišli.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

09/05/2016 Hnízdění kosice robouské

Na parapetu okna naší školy si postavila hnízdo kosice. Nejdříve jsme si mysleli, že to jenom zkusila a hnízdo opustila. Podařilo se jí ale zahnízdit a snést pět krásných světlemodrých, hnědě strakatých vajíček. Celých dvanáct dní poctivě vajíčka zahřívala a dnes dopoledne se vylíhlo první kosí mládě. Máme velkou radost a kosici přejeme, aby se jí podařilo všechna mláďata odchovat.

22/04/2016 Instalace budek do lesa a zahrady

Budky jsou umístěny na svých místech v lesíku, Přírodovědném parčíku a na školní zahradě. Teď už zbývá jen aby je v některé z nich uhnízdili ptáčci. Budeme se těšit a pozorovat je.

08/04/2016 Dílna

Budky jsou vyrobené, natřené a čekají na pověšení do Přírodovědného parčíku. Jejich výrobu jsme si užili.

08/04/2016 Krmítko a budky

Pod pergolou v Přírodovědném parčíku jsme nainstalovali webovou kameru, pomocí ní sledujeme dění na krmítku. Už se nám podařilo pozorovat poměrně velké množství opeřenců - brhlíka lesního, stehlíka obecného, sýkoru koňadru, sýkoru modřinku, zvonka zeleného, dlaska tlustozobého, sýkoru babku a spoustu dalších. Video nahráváme a postupně z něho sestříháme videoatlas.


Plán projektu

28/03/2016

nákup materiálu a příprava dílny

 

08/04/2016

výroba a instalace budek do lesíka a v okolí školy

 

24/05/2016

Dílna na výrobu domků a pítek pro živočichy

 

29/09/2016

sázení stromů a keřů, dobudování jezírka

 

31/10/2016

"Den otevřených dveří Extra tříd", představení videoatlasu "Kdo přiletí na návštěvu?" a videa "Podívej se, jak žiji"

Hotovo!