Kouzla a čáry mají velkou moc, třeba nás dát dohromady.

Dokončený v 3. výzvě (školní rok 2014/2015)

Představujeme Vám náš projekt „Kouzla a čáry mají velkou moc, třeba nás dát dohromady“. Milovice jsou městem plným rodin s malými dětmi. V našem projektu se chceme zaměřit právě na ně. Pro děti z mateřských školek, naše spolužáky ze školy, děti z Dětského domova Milovice a pro postižené z Domova Mladá chceme uspořádat akci u nás ve škole – Čarodějnický slet. Akce je oblíbená u dětí z naší školy, nyní bychom ale na ni chtěli pozvat i další. Přichystat pro ně divadlo, výtvarnou a keramickou dílnu a spoustu soutěží. Peníze z Extra třídy chceme použít na nákup materiálu, drobné ocenění všech soutěžících a občerstvení. Myslíme, že je důležité se takto společně setkávat a vzájemně se od sebe učit. Naše škola se snaží být školou inkluzivní, tzn.že do naší školy by měli mít možnost chodit i děti se speciálními potřebami. Na toto musí být připraveni učitele, ale i my žáci. Právě v našem projektu to bude možné. Akce se zúčastní žáci, budoucí žáci naší školy, ale také děti bez rodin a postižené děti a už samotné setkání má svůj význam. A setkání podpořené dílnami, kulturním vystoupením bude o to významnější. A také rodiče našich žáků se prostřednictvím naší akce můžou inkluzi přiučit. Akce je prospěšná ale i pro klienty Domova Mladá, i pro děti z Dětského domova, kromě získaných zážitku z této akce, přispěje tento projekt k otevřenosti těchto organizací vůči občanům našeho města.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 12 000 Kč.

ZŠ a MŠ T. G. Masaryka Milovice, Školská 112, 289 23 Milovice

Novinky projektu

17/05/2015 Čarodějnický slet

Dne 30 dubna se nám to povedlo! Počasí nám také přálo, na naši akci přišlo přes 220 soutěžících dětí. Školu zaplnili také jejich rodiče, známi, bývalí žáci. Z usměvavých obličejů bylo znát, že se jim tu líbí. A to pro nás bylo největší odměnou.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/04/2015 Malujeme výzdobu na chodby školy na naši akci

Připravujeme se na 30. dubna

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

13/04/2015 Čarodějnice Jozefína

Tak scénář máme již hotov, role rozdány. Snažíme se ze všech sil, tak snad se nám to povede!

13/04/2015 Čarodějnický slet - Kouzla a čáry mají velkou moc, třeba nás dát dohromady

Tak na naší poslední schůzce, která se konala dne 1O. dubna, jsme se konečně domluvili na definitivní podobě soutěžních disciplín, dílen atd. Některé aktivity budou soutěžní, jiné jen doprovodné. Na akci Čarodějnický slet - v rámci projektu Kouzla a čáry mají velkou moc, třeba nás dát dohromady jsme pozvali všechny místní mateřské školky, děti z dětský domova a klienty z Domova Mladá. Připravíme pro ně: a) malování na obličej, tetování b) dílny - pavouk, čarodějnice c) výklad karet d) kouzelné třídy e) čarodějné pexeso f) čarodějný sklep g) skákací hrad h) koloběžky ch) prolézání pavučinou i) hod ropuchou j) hod koštětem k) tunel l) kuželky m) hledání předmětů n) divadelní představení Ještě nám zbývá zajistit občerstvení.


Plán projektu

01/03/2015

Příprava dílen, vymýšlení her, disciplín

 

01/04/2015

nácvik divadla - dramatizace

 

30/04/2015

Čarodějnický slet - setkání všech na půdě školy

Hotovo!