Tvoříme a o přírodu se zajímáme

Dokončený v 3. výzvě (školní rok 2014/2015)

V této době se dost mluví o ekologii, ve školách i v televizi. Ale my bychom chtěli zábavně naučit děti z našeho okolí a děti z Dětského domova, pěknému chování k přírodě. Jsme kreativní třída, rádi tvoříme a tak jsme re rozhodli, že to vše spojíme - budeme příkladem, vezmeme děti na výlet na Horňáckou farmu, kde jim budeme průvodci a seznámíme je se životem na farmě. Také pro děti připravíme takzvané "Tvořivé dílny" do kterých se můžou zapojit i s rodiči. Na závěr by jsme zorganizovali projektový den "Tvoříme a o přírodu se zajímáme", na který bychom pozvali veřejnost a děti z okolních malotřídních škol a připravili pro ně zábavná stanoviště a zase nějaké to prima tvoření.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 29 800 Kč.

ZŠ M. Kudeříkové, Strážnice, Příční 1365, Strážnice

Novinky projektu

25/06/2015 Poslední projektový den

Den dětí u nás ve škole. V pondělí 1. 6. 2015 se uskutečnil na naší škole Den dětí, který pořádala třída 7. A za pomoci projektu Extra Třída. Pro děti byly připraveny různé aktivity s názvy zvířat a tak vznikly stanoviště jako u Opice, u Ryby, u Klokana nebo u Krávy. Děti hned na začátku dostaly vyplňovací lístečky s čísly určených stanovišť a začaly je obcházet jedno po druhém. Tato akce měla velmi dobré ohlasy jak ze strany veřejnosti, tak ze strany vedení školy. Děti za svůj aktivní přístup dostávaly odměny v podobě gumy, školního rozvrhu, pexesa a deníčku. Akce se líbila jak dětem, tak učitelům, ale nejvíc 7. A, protože nebyla škola.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

25/06/2015 Příprava na poslední projektový den

Příprava na poslední projektový den byla náročná. V naší třídě kolovalo spoustu nápadů a námětů, co by se mohlo udělat. Nakonec se sešla akční skupinka a vymyslela kostru, kde jsme pak zhruba po dvou dostali na starosti stanoviště. A tak vznikaly stanoviště U pavouka, U kozy, U klokana atd. Domýšleli jsme, co a jak na každém stanoviště připravíme.

obrázek k reportáži

06/05/2015 Výlet na Hornáckou farmu s tvořivou dílničkou

Akce se nám moc líbila a děti z prvních tříd i maminky s dětmi byli nadšené. Viděli spoustu zvířátek. My jsme je provedli farmou, měli jsme připravené povídání k jednotlivým typům. Nachystali jsme si taky pracovní listy a mohl si každý namalovat hrníček. Bylo to moc prima.

06/05/2015 Příprava aktivit na Hornáckou farmu

Do přípravy se zapojila celá třída, rozdělili jsme si úkoly, kdo bude prezentovat u zvířat, kdo bude provázet, někdo nechystal pracovní listy, někdo se postaral o přípravu na malování na hrníčky.

06/05/2015 Malování na trička

Tvořivé dílny s veřejností, malování na trička s našimi prvnáčky. Moc se nám akce líbila a povedla se.

06/05/2015 Příprava na tvořivé dílny

Chystání námětů, pomůcek a toho, kdo co nachystá.

06/05/2015 Prezentace projektu

Prezentace projektu na Dnu otevřených dveří.

28/04/2015 Výlet na Hrubou Vrbku

Dneska jsme jeli na Hrubou Vrbku. Při příjezdu prvního autobusu jsme si vzali první třídy naší školy a ukázali jim jak to chodí na farmách. Potom si děti namalovaly hrnečky podle jejich představy. Druhým autobusem přijela druhá třída prvňáčků společně s maminkami a jejich dětmi a celé jsme to zopakovali.Výlet byl super, něco jsme se naučili i my.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

24/04/2015 Malování na trička

Akce malování na trička Náš velký den začal tím, že jsme začali chystat různé pomůcky a věci, např. bramborová tiskátka, barvy nebo stoly. Každý měl něco na práci. Vše bylo krásně nachystané a kolem půl desáté nám začaly chodit první maminky, babičky se svými dětmi. Maminky i děti byli velmi šikovné, trička se jim opravdu povedla. Pak přišla první várka prvňáčků. Vypadalo to následovně: Každý sedmák dostal do ruky jedno dítě, se kterým si zašel pro správnou velikost trička, a pak se šlo tvořit do Velké klubovny nad tělocvičnou. Děti jsou opravdu výtvarně nadané, protože jim to krásně šlo. Když jsme měli dotvořeno, přišel čas na hraní. V tělocvičně byly pro děti připraveny sportovní aktivity např. fotbálek, florbálek, překážky nebo si mohli házet. První várku vystřídala druhá várka prvňáčků, kteří byli také velmi nadaní. V tělocvičně nám to taky šlo. O pár dní později jsme jim trička přežehlili a předali. Cílem této akce bylo zatvořit si a najít nějakou spojitost mezi mladšími a stařími a to si myslím, že se splnilo jak u nás, tak u nich.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

Plán projektu

02/12/2014

Prezentace projektu Extra třída na Dnu otevřených dveřích a Vánočním jarmarku u nás ve škole

 

03/03/2015

Příprava na tvořivé dílny, návrhy námětů na trička

 

17/03/2015

Tvořivé dílny s veřejností - Malování na trička

 

15/04/2015

Příprava aktivit na Horňáckou farmu, pracovní listy, letáky

 

28/04/2015

Výlet na Horňáckou farmu s tvořivou dílničkou (malování hrníčků) pro prvostupňové děti a děti z DD

 

19/05/2015

Příprava aktivit, stanoviť, úkolů a výroba pomůcek na projektový den "Tvoříme a o přírodu se zajímáme"

 

01/06/2015

Projektový den "Tvoříme a o přírodu se zajímáme" pro prvostupňové děti z naší školy a malotříních škol z okolí

Hotovo!