Tišnovsko hrou … znáte to tady?

Dokončený v 2. výzvě (školní rok 2013/2014)

Chcete se dozvědět více o Deblínsku zábavnou formou? Jestli ano, tak můžete přijít na turnaj v námi vyrobené stolní hře s otázkami ,,Deblínsko hrou... znáte to tady?". Na turnaji bude občerstvení, pití a spousta zábavy. Hráči budou odměněni. Těšíme se na vás 7. třída z Deblína.
Na realizaci projektu jsme obdrželi 29 940 Kč.

Základní škola a Mateřská škola, Deblín okres Brno-venkov, příspěvková organizace, Deblín 277, 664 75 Deblín

Novinky projektu

02/06/2014 Turnaj ve hře Tišnovsko hrou... znáte to tady?

V sobotu 31. 5. 2014 nastal náš velký DEN D!!! Celá akce začala po 14:00 ve sborovně školy prezentací Extra třídy a celého našeho projektu. Všechny jsme seznámili s celým průběhem projektu (co všechno jsme museli udělat od samého začátku až do dneška). Vyhlásili jsme výherce soutěže o nejvíce vymyšlených otázek - Jakub Roubíček, který obdržel naši hru. Hra byla pokřtěna panem starostou (za asistence naší paní třídní). Pak už se rozběhl turnaj. Turnaje se zúčastnilo 25 oficiálních hráčů (+ cca 10 hráčů, kteří hráli jen pro zábavu). Každý účastník dostal účastnický list. Absolutním vítězem turnaje se stala Petra Urbánková. Cena za 1. místo byla hra. Finále skončilo okolo 17:30. Poté jsme se přesunuli do restaurace Na Gruntě, kde byl celý náš slavnostní den zakončen koncertem našeho školního sboru Sasanky a vokálního okteta Generace. Celá akce byla rovněž dokumentována školní televizí (odkaz dodáme později). DĚKUJEME VŠEM ZA ÚČAST A PODPORU!!!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

30/05/2014 Už to přijde...

Dnes je poslední den před turnajem. Chystali jsme výzdobu, trénovali kdo, co, kde a jak bude dělat a říkat. Doma rozehříváme trouby a pečeme dobroty na drobné občerstvení. Nervozita stoupá... UŽ ZÍTRA!!!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

22/05/2014 Náš den D se blíží

Den, kde se bude konat turnaj, se nezadržitelně blíží. Rozdělovali jsme si úkoly, kdo co nachystá. Už se nám podařil vytvořit seznam, kam se účastníci turnaje budou zapisovat. Každý soutěžící obdrží účastnický list. Také nás čeká příprava občerstvení, které jsem se rozhodli upéct pod dozorem maminek sami. Uvidíme, jak se to podaří :-)

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

14/05/2014 Změny

"... nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím. Promiňte, vážení, mám veliké zpoždění!" Asi taková nálada nyní u nás vládne. Došlo k jedné zásadní změně. Rozšířili jsme oblast, o níž se v naší hře jedná. Starý název hry by tedy byl zavádějící a neodpovídal by jejímu obsahu. Nový název: Tišnovsko hrou... znáte to tady? Tady je pár fotek z tvorby přebalu hry.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

04/05/2014 Turnaj

Rozhodli jsme se, že se turnaj bude konat u nás ve škole. Ale zakončení bude v restauraci Na Gruntě, kde vystoupí pěvecký sbor Sasanky a vokální okteto Generace. Dále jsme rozšířili území, kterým se naše hra zabývá.

obrázek k reportáži

28/04/2014 Setkání s KPŠ Kamarád

Dne 24.4.2014 jsme se s naším projektem zúčastnili schůze sdružení rodičů KPŠ Kamarád. Prezentovali jsme jim náš projekt s žádostí o podporu při turnaji, který chceme uspořádat, abychom propagovali naši hru. Členům KPŠ se náš projekt velmi líbil, turnaje se sami zúčastní a zároveň napojí tuto akci na svojí večerní událost, kterou bude posezení se školním sborem Sasanky a vokální skupinou Generace.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

23/04/2014 Kamery

Dne 23.4.2014 nás navštívil pan Pleva, který pracuje v Bice. Naše třída mu řekla, co bychom od něj (od firmy, ve které pracuje) potřebovali. Jedná se o tisk hrací desky a hracích karet, krabice na hru a její potisk. Všechno jsme zapisovali na tabuli. Po dohodě jsme se přemístili a rozdělili se do čtyř skupin po 7 a tvořili jsme mentální mapy. NÁŠ PRVNÍ NATÁČECÍ DEN!!! Byli dnes u nás koordinátoři projektu Extra třída. Natáčeli nás při práci. Předvedli jsme jim naši prezentaci, kterou budeme zítra (čt 24.4.) seznamovat KPŠ Kamarád (Klub přátel školy) s našim projektem. Přijela za námi i paní Ochrymčuková z Podhoráckého muzea. Společně s ní jsme pak hodnotili mentální mapy. Když odjela, říkali jsme si jaké plusy a mínusy má pro nás práce na projektu. Jsme rádi, že mínusů bylo málo. A zítra hurá na schůzku KPŠ Kamarád!

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

21/04/2014 Dokončování sběru otázek, beseda s kronikářkou Deblína

Sběr otázek trval déle než jsme předpokládali. Vzhledem k datu konání turnaje (31. 5.)stále věříme, že se vše podaří(stihneme hru vyrobit a připravit turnaj). Inspirací k dalším otázkám nám byla beseda s kronikářkou Deblína paní Antlovou. Sadu otázek jsme konzultovali s pracovnicí Podhoráckého muzea paní Irenou Ochrymčukovou. Několik návrhů hrací desky, obalu hry i hracích karet jsou na světě. S grafickou stránkou nám pomáhá naše paní učitelka Jana Zouharová. Vypadá to, že i leták (pozvánka na turnaj) už se hezky rýsuje.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

15/04/2014 Pan starosta

Překvapili jsme pana starostu, když vyzvedával ve škole obědy a připomněli jsme mu náš projekt a ve stručnosti ho informovali, jak nám to jde a s čím máme potíže.

obrázek k reportáži

08/04/2014 Sběr otázek

Otázek bylo pořád málo, tak jsme museli vymyslet další. Pomáhaly nám při tom dvě knížky: Deblínsko na cestě k trvalé udržitelnosti(http://zs.deblin.cz/UserFiles/File/dokumenty_II/ucebnice_deblinsko.pdf)a Dvojjazyčná učebnice terénního učení Deblín a okolí(http://zs.deblin.cz/UserFiles/File/dokumenty_III/dvojjazycna_ucebnice_deblin.pdf) Tyto knížky napsali Alois Hynek a náš ředitel Břetislav Svozil. Knížky nám moc pomohly a my jsme vymysleli dalších pár otázek do naší hry.

29/03/2014 Sběr otázek do naší soutěže

Sesbírat velké množství otázek a odpovědí na ně byl obtížný úkol. Nejprve jsme nějaké zkoušeli vymýšlet sami. Ptali jsme se doma rodičů, prarodičů, sousedů. Počet sesbíraných otázek byl ale malý, a proto jsme se rozhodli vyhlásit soutěž ve škole. Informaci o soutěži jsme napsali do školního časopisu (http://zs.deblin.cz/UserFiles/File/zs_2013_2014/casopis_sedmopolis/sedmopolis_5.pdf na straně 18), navštívili jsme každou třídu a rozdali lístečky s touto soutěží, nakonec jsme uveřejnili informaci na školní facebook. (https://http://www.facebook.com/zsdeblin?fref=ts). Počet sesbíraných otázek byl přibližně 90 a to od 6 soutěžících (Natálie Hořinková, Jakub Roubíček, Martin a Jakub Müllerovi, Tereza a Eliška Štěrbovy). Následovalo zdlouhavé rozdělování otázek do jednotlivých okruhů.

obrázek k reportáži

27/03/2014 Rozdělení do skupin

Naše hra je založena na už dobře známých deskových hrách (Evropa, Svět), kde se otázky dělí do několika skupin: 1) Historie, 2) kultura, 3) věda/příroda/technika, 4) sport, 5) geografie, 6) různé. Tak jsme se i my rozdělili to šesti týmů. Každý má svého vedoucího, který dohlíží na práci skupiny a zodpovídá za ni. Nebylo jednoduché se rozřadit, ale na konec jsme se nějak domluvili. V příloze najdete rozpis, kdo je ve které skupině.

obrázek k reportáži

24/03/2014 Jak se cítím při práci na projektu

Na fotkách můžete vidět, jak jsme se připravovali na setkání s panem ředitelem. Každý si v novinách/časopise/letáku našel postavičku, která měla vystihovat to, jak se v projektu cítí.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

24/03/2014 Seznamování s projektem

Pan ředitel (i s paní zástupkyní) se zúčastnili jedné z našich hodin, ve které projekt připravujeme a podle rozdělených rolí jsme jim přednesli, čeho bychom chtěli v projektu dosáhnout. Spolužáci se o našem projektu mohli přečíst ve čtvrtém čísle našeho školního časopisu Sedmopolis. Zjistili jsme, že by se hra dala vytisknout ve firmě Bika, která sídlí v Tišnově.


Plán projektu

30/12/2013

seznámíme pana ředitele, spolužáky a hlavně pana starostu s naším projektem; poprosíme vedoucího Sokola o pomoc s realizací našeho projektu; vyhledáme grafika, který nám vyrobí a vytiskne hru o Deblínsku

 

31/01/2014

leden-březen- rozhovory s pamětníky, kronikářkou a konzultace s pracovníky muzea;promyslíme, jak bude hra vypadat; vymyslíme a sesbíráme otázky; konec března- promyšlenou hru zadáme do výroby

 

30/04/2014

nachystáme turnaj a vyrobíme pozvánky pro nejdůležitější lidi (samozřejmě i pro ostatní); vymyslíme, kde se bude turnaj konat a jak bude probíhat

 

28/05/2014

(datum konání turnaje upřesníme později)- konání turnaje ve hře ,,Deblínsko hrou... znáte to tady?; po turnaji zhodnotíme akci

Hotovo!