Tenkrát na západě

Dokončený v 2. výzvě (školní rok 2013/2014)

Projektem „Tenkrát na západě“ vrátíme do Žandova kino, které u nás fungovalo v minulém století přes 60 let. V květnu a červnu promítneme v našem letním kině 4 české filmy. Při jejich promítání nezapomeneme ani na roznášku popcornu a limonády. První projekci zahájíme vernisáží, výstavou plnou vzpomínek na původní žandovské kino. Posledním promítacím večerem 27.6. se zároveň rozloučíme se žandovskou základkou. Naším projektem dáme Žandovákům možnost strávit 4 příjemné večery s českým filmem.
Od Nadačního fondu Tesco jsme na realizaci projektu obdrželi 26 450 Kč.
Příspěvek na propagaci projektu od Nadačního fondu Tesco 1 500 Kč.

Základní škola a mateřská škola Dolní Žandov 37, okres Cheb, příspěvková organizace, Dolní Žandov 37, 350 02 Cheb

Podpořte náš projekt

Projekt máme splněn na 100 %
Naše odměna je Jako odměnu jsme si vybrali společná trika s nápisem "Jsme extra třída", logem Extra třídy a svým jménem na rukávu. (cca. 250 Kč/tričko)
Předpokládaná cena odměny je 2 750 Kč
Zbývá ještě vybrat 2 750 Kč
 

Novinky projektu

04/07/2014 4. promítání uzavřelo projekt

27. 6. jsme náš projekt uzavřeli posledním večerním promítáním. Tentokrát byl na programu film Probudím se včera. Samozřejmě se před filmem promítal i týdeník - nakonec zaměřený na historii naší třídy. Zároveň jsme slosovali majitele všech upomínkových kartiček a odměnili je výhrami, které nám jako sponzorský dar věnovala divadla a kina.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

03/07/2014 Pamětní kartičky

Na každém promítání se prodávaly pamětní kartičky tématicky zaměřené na právě promítaný film. Na kartičkách byl uvedený název filmu a našeho projektu a zařídili jsme také podpis hlavních hrdinů daných filmů. K prvnímu filmu Bobule jsme měli připravený podpis Kryštofa Hádka, Vojta Kotek nám propůjčil podpis pro kartičky k filmu Rafťáci a k filmům Líbáš jako Bůh a Probudím se včera jsme získali podpis Evy Holubové a Filipa Blažka. (Podpisy jsme sami domluvili s produkčními manažery divadel a studií, ve kterých herci působí) 27.6. jsme pak majitele všech čtyř kartiček zapojili do slosování zajímavých cen, které nám poskytly divadla a kina. Vybrané peníze jsou určeny pro pomoc Radku Neuschlovi, který trpí nemocí motýlích křídel. Ceny: 1.) 2 vstupenky do Divadla J. K. Tyla v Plzni 2.) 2 vstupenky do Divadla PLUTO v Plzni 3.) 2 vstupenky na představení DON QUIJOTE (Oldřich Kaiser, Jiří Lábus),Divadlo Boženy Němcové Františkovy Lázně 4.) 2 vstupenky na představení LÁSKA MEZI NEBEM A ZEMÍ - Karlovarské městské divadlo, o.p.s. 5.) 2 vstupenky na představení JAK S MÁNIČKOU ŠILI… - Karlovarské městské divadlo, o.p.s. 6.) 2 vstupenky na představení CYRANO Z BERGERACU - Západočeské divadlo v Chebu, příspěvková organizace 7.) 2 vstupenky na představení CYRANO Z BERGERACU - Západočeské divadlo v Chebu, příspěvková organizace 8.) 2 vstupenky na představení PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ - Západočeské divadlo v Chebu, příspěvková organizace 9.) 2 vstupenky na představení PROKLETÍ RODU BASKERVILLŮ - Západočeské divadlo v Chebu, příspěvková organizace 10.) 2 vstupenky do Kina Svět v Chebu 11.) sportovní lahev 12.) sportovní lahev Všechna uvedená divadlo nám do slosování poskytla vstupenky jako sponzorský dar. DĚKUJEME.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži obrázek k reportáži

02/07/2014 Píší o nás...

Po několikáté o nás referovaly regionální noviny, tentokrát jsme se dostali na titulní stranu týdeníku 5+2.

obrázek k reportáži obrázek k reportáži

26/06/2014 TÝDENÍK žandovského kina - #3 - Historie žandovské školy

Týdeník vytvořený na třetí promítání žandovského letního kina


Plán projektu

31/01/2014

sběr a příprava materiálů pro vernisáž, výstavu o historii žandovského kina

 

21/03/2014

výběr a nákup plátna a dataprojektoru

 

31/03/2014

výběr filmů, jednání s distributory a OSA

 

16/05/2014

1. promítací večer

 

16/05/2014

výroba pozvánek, plakátů, informačního plakátu na nástěnku obchodu Tesco, zveřejnění události na facebooku, informace o projektu na webu školy, vyhlášení školním a obecním rozhlasem

 

30/05/2014

2. promítací večer

 

13/06/2014

3. promítací večer

 

27/06/2014

4. promítací večer, hodnocení projektu

Hotovo!